• استفاده دوربین مداربسته در بانک

راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در بانک

بانک‌ها و موسسات مالی نقش مهمی در نظام مالی کشور دارند. به دلیل خدماتی که بانک به مشتریان ارائه می‌دهد، روزانه افراد زیادی به بانک مراجعه می‌کنند. امروزه تمامی بانک‌ها از سیستم نظارتی و حفاظتی مطابق با جدیدترین تکنولوژی استفاده می‌کنند. با استفاده از یک سیستم نظارت و حفاظت مطمئن و مطابق با فناوری جدید، احتمال سرقت، نفوذ به سیستم بانک کاهش می‌یابد. همچنین عملکرد کارکنان بانک را بهبود می‌بخشد.

به منظور عملکرد کامل و بدون نقص سیستم نظارت و حفاظت در بانک، سیستم تأمین برق به صورت پایدار باید در بانک وجود داشته باشد. با استفاده از یو پی اس و باتری در بانک، در صورت قطعی برق شهر، دوربین مدار بسته و سیستم حفاظت از کار نمی‌افتند. و همچنان به ثبت تصویر و هشدار موارد مشکوک می‌پردازند. در نتیجه امکان سرقت و خرابکاری حتی در مواقع قطعی برق، به حداقل می‌رسد. امروزه با گسترش فضای آنلاین و ارتباطات شبکه‌ای، وجود یک شبکه یکپارچه، همراه با اینترنتی پرسرعت و مداوم، نقش ضروری در کارکرد بانک دارد.

در این مقاله به چالش‌های پیش رو در اجرای راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در بانک می‌پردازیم. تجهیزات مناسب برای نظارت، حفاظت، تامین انرژی و برقراری شبکه در بانک را معرفی می‌کنیم. همچنین نکات نصب و تنظیمات هر کدام از تجهیزات چون دوربین مدار بسته، سنسور حفاظتی، یو پی اس و تجهیزات شبکه را شرح داده خواهد شد.

کارشناسان ما در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در زمینه دوربین مداربسته، سیستم حفاظتی( دزدگیر) ، شبکه های کامپیوتری و سیستم تأمین انرژی ( باتری، UPS آماده‌ی ارائه خدمات به سراسر ایران هستند.

مجموعه‌ی کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن، هایلوک، تی پی لینک، دلینک، سیسکو و کلیه محصولات این برندها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم نظارتی، حفاظتی، شبکه و تأمین انرژی به وبسایت کی نو کاشان مراجعه کنید.

دوربین مدار بسته در بانک

افزایش آمار تخلفات و جرایم مرتبط با بانک‎ها و موسسات مالی، یکی از دلایلی است که بانک‌ها را به استفاده از جدیدترین سیستم‌های امنیتی ترغیب کرده است. امروزه، دوربین مدار بسته در تمام بانک‌ها و مؤسسات مالی نصب شده است. با استفاده از دوربین مدار بسته در بانک، تردد افراد به بانک کنترل می‌شود. در نتیجه در صورت بروز مورد مشکوک و ارتکاب جرم، بررسی حادثه و شناسایی مجرم آسان خواهد بود. همچنین تصاویر ضبط شده از رفت و آمد افراد و حوادث، به عنوان سند و شاهد در پیگیری‌های قضایی قابل استفاده است.

وجود دوربین مدار بسته در بانک، علاوه بر تأمین امنیت، در بهبود کارکرد کارمندان بانک نیز نقش دارد. همچنین ورود و خروج مبالغ را از خزانه بانک ثبت می‌کند. دسترسی کارمندان به بخش خزانه و اسناد را تحت کنترل دارد.

استفاده از دوربین مدار بسته در محل دستگاه عابر بانک (ATM) الزامی است. در صورت بروز برداشت غیر مجاز از ATM مشخصات افراد در دوربین ثبت شده است و پیگیری مجرم آسان خواهد بود.

از طرف دیگر وجود دوربین مدار بسته در بانک، این امکان را به روسای بانک و شعب بانک مرکزی می‌دهد که از راه دور کارکرد کارمندان و اتفاقات داخل هر شعبه را تحت نظر داشته باشند. در این مقاله به بررسی دوربین مدار بسته مناسب هر بخش بانک می‌پردازیم.

کارشناسان کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، پشتیبانی دوربین مداربسته، آماده‌ی ارائه سیستم نظارت تصویری در سراسر ایران را هستند.

مجموعه‌ی کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن در کاشان و نمایندگی هایلوک در کاشان و… کلیه محصولات معتبر را با گارانتی، عرضه می‌کند. انواع تجهیزات دوربین مدار بسته را در فروشگاه کی نو کاشان مشاهده و مقایسه کنید.

ویژگی ها

استفاده از دوربین مداربسته در ورودی
     
استفاده از دوربین مداربسته در صنعت
 
   
استفاده از دوربین مداربسته در محیط بیرونی بانک

استفاده از دوربین مداربسته در خزانه
     
استفاده از دوربین مداربسته در atm بانک
     
اتاق کنترل

استفاده از دوربین مداربسته درپارکینگ

راه حل شبکه در بانک

راه حل شبکه در بانک

امنیت اطلاعات و رفع سریع مشکلات بوجود آمده، از مهم‌ترین دلایل برقراری شبکه در بانک است. اطلاعات هر بانک حساسیت بالایی دارد و شبکه موجود در بانک باید کمترین قطعی را داشته باشد. همچنین غیر قابل نفوذ باشد. در این مقاله به نیازها و چالش‌های پیش رو در راه حل شبکه در بانک می‌پردازیم. همچنین انواع تجهیزات شبکه در وبسایت کی نو کاشان، قابل مشاهده و مقایسه است.

Router (مسیریاب)

جهت کنترل، ایجاد محدودیت دسترسی به قسمت‌­های مختلف شبکه­‌ای، نیاز به یک مسیریاب (Router) قدرتمند خواهیم داشت. مسیریاب وظیفه مدیریت ارتباطات شبکه‌­ای بین بخش‌­های مختلف و ارتباط با اینترنت رابر عهده دارد. روتر همچنین برای ایجاد محدودیت­‌های داخل شبکه نیز به کار می‌رود. به علاوه کنترل حملات و دسترسی­‌های خارجی را نیز به عهده‌­ دارد. انواع روتر را می‌توانید در وبسایت کی نو کاشان مشاهده نمایید.

Firewall (دیوار آتش)

در دنیای امروز و با همه گیری دسترسی به اینترنت، حملات و خطرات بسیاری اطلاعات و تجهیزات ما را تهدید می­‌کند. استفاده از یک دیوار آتش (Firewall) شبکه را در مقابل حملات و تهدیدها مصون و ایمن می‌سازد.

دیوار-آتش

کابل کشی ساخت یافته

به دلیل حساسیت بسیار بالای اطلاعات بانکی، استفاده از شبکه­‌های کابلی مطمئن و ایمن توصیه می‌شود. استفاده از کابل با کیفیت و اجرای کابل کشی ساخت یافته علاوه بر چشم نوازی، احتمال بروز خطا را کاهش می دهد. در صورت بروز مشکل در شبکه، کابل کشی ساخت یافته، فرآیند تشخیص عیب و رفع آن را آسان و در حداقل زمان ممکن می‌سازد.

اکسس پوینت (Access Point)

در برخی قسمت‌های بانک، نیاز به دسترسی اینترنت به صورت بیسیم (Wifi) کمک شایانی به کارمندان خواهد کرد. استفاده از اکسس پوینت با کیفیت، یک اتصال اینترنت با پوشش دهی سراسری و سرعت بالا فراهم می‌کند. انواع اکسس پوینت را می‌توانید در وبسایت کی نو کاشان مشاهده نمایید.

تجهیزات لایه 3

استفاده از تجهیزاتی که در لایه­‌ی سوم شبکه کار می­‌کنند در افزایش سرعت و مدیریت دسترسی­‌ها در شبکه کمک می‌کند. با بهره بردن از ویژگی VLAN، ترافیک شبکه به حداقل می‌رسد. علاوه بر این ترافیک‌های غیرضروری را از بستر شبکه حذف می‌کند.

راه حل یوپی اس در بانک

راه حل تامین انرژی (یو پی اس و باتری) در بانک

به منظور کارکرد مداوم و حفاظت از تجهیزات الکترونیکی، سیستم نظارت، سرور و… استفاده از یو پی اس و باتری در بانک الزامی است. بهتر است برای افزایش ضریب اطمینان در بانک، برای بخش‌های مختلف از یو پی اس مجزا استفاده شود.

وجود یو پی اس و باتری در کنار سیستم اعلام و اطفای حریق، لازم است. استفاده از یک یو پی اس مجزا برای سیستم اعلام و اطفای حریق کمک می‌کند حتی در زمان اشکال در سیستم برق و بروز حریق نیز، سیستم اطفای حریق به خوبی عمل کند. کارشناسان فنی در کی نو کاشان، استفاده از یو پی اس آنلاین در کنار سیستم اعلام و اطفای حریق را توصیه می‌کنند. زمان سوئیچینگ یو پی اس آنلاین صفر میلی ثانیه است. یعنی فاصله زمانی بین قطع برق شهر و اتصال برق یو پی اس صفر میلی ثانیه است. در ادامه به بررسی چالش انتخاب یو پی اس برای بخش‌های مختلف بانک می‌پردازیم.

کارشناسان کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در سیستم تأمین انرژی ( UPS و باتری )، آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارند.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی مگا مداوم کلیه محصولات این شرکت‌ را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه انواع باتری و یو پی اس به وبسایت کی نو کاشان مراجعه کنید.

ویژگی ها

اتاق کنترل

راه حل حفاظت بانک

راه حل حفاظت در بانک

بانک محل تبادل و نگهداری پول، طلا و اسناد مهم است. در لزوم وجود یک سیستم حفاظت در بانک هیچ شکی نیست. یک سیستم حفاظت مطمئن در بانک، باید غیر قابل نفوذ و هک باشد. همچنین در طراحی و نصب سیستم حفاظت بانک باید تمام بخش‌های بیرونی و داخلی تحت حفاظت قرار گیرند.

در این صورت است که سارقان نمی‌توانند به بانک راه پیدا کنند، یا سیستم حفاظت را هک و متوقف سازند. در راستای عملکرد بی نقص سیستم حفاظت بانک، لازم است به صورت دوره‌ای سیستم حفاظتی را مورد آزمون قرار داد و از جدیدترین تکنولوژی سیستم‌های حفاظتی استفاده کرد.

در صورت وقوع ورود غیر مجاز و یا هر مورد مشکوک دیگر، سنسورهای حفاظتی باید فوری آن را تشخیص دهند و هشدار به نگهبانان ارسال شود. به منظور عکس العمل سریع نگهبانان بهتر است از آلارم آدرس پذیر و متصل به دوربین مدار بسته استفاده کرد. در این صورت با اعلام هشدار در اتاق کنترل، محل وقوع حادثه نیز مشخص می‌شود و تصویر نزدیک‌ترین دوربین مدار بسته به نمایش در می‌آید.

استفاده از مکانیزم قفل شدن درب‌ها در هنگام آلارم نیز روش خوبی جهت حفاظت از محیط بانک و دستگیری مجرمین است. همچنین به کارگیری آژیرهای دارای باتری بک‌آپ توصیه می‌شود. این نوع آژیر، حتی بعد از قطع کابل تغذیه، آژیر همچنان به صدا در می‌آید. در ادامه به بررسی چالش‌های راه حل حفاظت در بانک می‌پردازیم.

کارشناسان کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی سیستم حفاظتی( دزدگیر) آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارند.

فروشگاه کی نو کاشان به عنوان نمایندگی برندهای معتبری چون ای وی اس (AVS) ، آپکس (Apex) و… کلیه محصولات این شرکت‌ها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم حفاظتی (دزدگیر) به بخش فروشگاه در  وبسایت کی نو کاشان مراجعه کنید.

ویژگی 

استفاده از دوربین مداربسته در خزانه
     
استفاده از دوربین مداربسته در صنعت
     
اتاق کنترل