• دوربین مداربسته در سالن کنفرانس

دوربین مدار بسته در سالن کنفرانس

سالن کنفرانس، محل برگزاری جلسات و همایش‌های مختلف است که افراد مختلفی به آن در رفت و آمد هستند. وجود دوربین مدار بسته در سالن کنفرانس، به برگزاری منظم مراسم و جلسات کمک می کند. همچنین از نظر امنیتی، لازم است یک سیستم نظارتی با دقت بالا و خطای پایین تمام نقاط سالن را تحت نظارت داشته باشد.

امروزه، اغلب سالن کنفرانس امکان ضبط خودکار جلسات و مستند سازی نیز دارند. بنابراین بهتر است دوربین‌ مدار بسته در سالن کنفرانس امکان ضبط صوت و تصویر به صورت همزمان فراهم کند. در ادامه به نکاتی که لازم است در انتخاب دوربین مناسب سالن کنفرانس در نظر بگیریم، می پردازیم. هم چنین در وبسایت کی نو کاشان انواع دوربین مدار بسته قابل مشاهده و مقایسه است.

فاصله دوربین تا سوژه

در انتخاب دوربین مناسب سالن کنفرانس، فاکتور «فاصله دوربین تا سوژه» اهمیت دارد. یعنی باید دوربینی انتخاب کرد که علاوه بر پوشش تصویری کل سالن، قابلیت پوشش یک سوژه خاص را داشته باشد.

دوربین مدار بسته‌ای که قابلیت بزرگ‌نمایی بالایی دارد، انتخاب خوبی برای نصب دوربین در سالن کنفرانس است. این دوربین تصویری را ضبط می‌کند که حتی با زوم هم کیفیت تصویر افت نمی‌کند.

میدان دید دوربین

یک فاکتور مهم در انتخاب دوربین مدار بسته، میدان دید دوربین است. میدان دید یا Field of View در واقع میزان فضایی است که یک دوربین مدار بسته پوشش می‌دهد. می‌توان گفت میدان دید، زاویه بین دو خط افقی تصویر است. اگر یک دوربین میدان دید 60 درجه داشته باشد، یعنی از محدوده کوچکتری تصویر ضبط می کند اما جزئیات با وضوح بالایی ثبت می‌شوند. در حالتی که میدان دید دوربین 90 درجه است، دوربین تصویر را در محدوه وسیع‌تری ثبت می‌کند اما جزئیات وضوح کافی ندارند. به همین علت است که اغلب دوربینی انتخاب می‌شود که میدان دید کمتر از 90 درجه داشته باشد و از 60 درجه هم بیشتر باشد.

ویژگی Dark Fighter

گاهی اوقات لازم است نور داخل سالن کنفرانس کم شود تا ارائه اطلاعات بر صفحه نمایش با وضوح دیده شود. دوربینی که برای سالن کنفرانس انتخاب کرده‌ایم باید بتواند در این شرایط هم تصویری واضح ضبط کند. دوربینی که چنین امکانی را دارد، در اصطلاح دارک فایتر (Dark Fighter) می‌گویند. با نصب این نوع دوربین، بدون تأثیر میزان نور محیط، تصویربرداری با وضوح و بدون قطعی انجام خواهد شد.

وضوح و کیفیت تصویر

فاکتور مهمی که در انتخاب دوربین مدار بسته برای سالن کنفرانس باید به آن توجه کرد، کیفیت و وضوح تصویر است.  وضوح و کیفیت تصویر به ویژه برای انتخاب دوربین مربوط به ویدئو کنفرانس بسیار اهمیت دارد. این ویژگی امکان اجرای یک ویدئو کنفرانس حرفه‌ای در سالن را فراهم می‌سازد.

دوربین مدار بسته پیشنهادی برای سالن کنفرانس

دوربین مدار بسته پیشنهادی برای سالن کنفرانس

مطالب پیشنهادی

راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در مراکز آموزشی
راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در هتل