• دوربین مدار بسته در ورودی

دوربین مدار بسته در ورودی ساختمان

درب ورودی، محل تردد مراجعان و پرسنل است. وجود دوربین مدار بسته در ورودی، اولین مسئله برای حفظ امنیت فضای داخلی یک مجتمع است. وجود نگهبان در کنار درب ورودی، نیاز به وجود دوربین مدار بسته در ورودی را بر طرف نمی‌کند. یک سیستم نظارتی در ورودی، امکان کنترل تردد افراد را فراهم می‌کند. در صورت بروز اتفاق، رسیدگی و حل مسئله آسان خواهد بود. در ورودی، میزان نور در داخل و خارج متفاوت است، به همین علت، ثبت تصاویر واضح، از چالش‌های پیش رو خواهد بود.

برای حل این چالش، دوربین هایی با ویژگی مختلف وجود دارد که به ما تصویری شفاف خواهند داد. در ادامه به بررسی این ویژگی ها و پیشنهاد چند دوربین مدار بسته در ورودی خواهیم پرداخت. با مراجعه به وبسایت کی نو کاشان، انواع دوربین مدار بسته مناسب نصب در ورودی ساختمان را مشاهده و مقایسه نمایید.

دوربین با ویژگی WDR

ویژگی WDR در دوربین مدار بسته مخفف عبارت  Wide Dynamic Range است که اکثر دوربین‌های مدار بسته این ویژگی را دارند.

اهمیت تکنولوژی WDR، زمانی که سوژه در محیطی با نور کم اما در کنار آن فضایی با روشنایی بالا قرار دارد، روشن می‌شود. بخش ورودی ساختمان، به خصوص در ساختمان‌هایی با درب شیشه‌ای، مثال بسیار مفیدی از کاربرد این ویژگی دوربین است. وقتی فرد وارد ساختمان می شود به دلیل تفاوت میزان روشنایی فضای داخل و خارج، چهره فرد قابل مشاهده نیست و تصویر تاریک ضبط می‌شود. اما در این دوربین‌ها تکنولوژی WDR  در میزان نور محیط های روشن و تاریک، تعادل ایجاد می‌کند. در نتیجه تصاویری واضح و شفاف ضبط می‌کند.

WDR

دوربین با ویژگیBLC

در مواردی که پشتِ سوژه یا افراد نور زیادی وجود داشته باشد، سوژه تیره رنگ دیده می‌شود و جزییات مشخص نیست. وجود ویژگی BLC  در دوربین، نور تابیده شده از پشت سوژه را تعدیل می‌کند و شی واضح دیده می‌شود.

در واقع این فناوری با متعادل ساختن نور قسمتهای مشخص شده، شفافیت تصویر سوژه را افزایش می‌دهد.

دوربین با ویژگی BLC برای ورودی

دوربین با قابلیت تشخیص چهره

استفاده از یک دوربین مدار بسته با قابلیت تشخیص چهره، مسئله نظارت در آن ساختمان را بسیار راحت و دقیق می‌سازد. تشخیص چهره امکان ثبت تصویر چهره افراد را در لحظه ورود فراهم می کند. این ویژگی در کنترل رفت و آمد پرسنل موثر است. همچنین در صورت بروز حادثه، بررسی ورود و خروج افراد را آسان می‌کند. در بعضی ساختمان‌ها که امنیت از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده از دوربین مدار بسته با قابلیت تشخیص چهره پیشنهاد می‌شود.

دوربین مدار بسته برای تشخیص چهره

دوربین با قابلیت شمارش افراد

در فناوری‌های جدید، دوربین مدار بسته با قابلیت شمارش افراد طراحی و روانه بازار شده است. معمولا این نوع دوربین هوشمند در بالای درب ورودی و خروجی هتل، سازمان‌، فروشگاه و یا در گیت ورودی ادارات  و… نصب می‌شود. بدین ترتیب آمار ورود و خروج به صورت زنده، ثبت می‌شود. نحلیل این آمار به صورت روزانه، ماهانه و سالانه، در تصمیم گیری ‌های بعدی مدیران، نقش مهمی دارد. همچنین در فضاها و یا شرایطی که میزان جمعیت در آن محل اهمیت دارد، دوربین با قابلیت شمارش افراد کمک می‌کند تا میزان جمعیت در محل، کنترل شود.

دوربین مدار بسته قابل شمارش افراد

راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در مراکز آموزشی
راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در هتل
راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در بیمارستان
راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در بانک
راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در مجتمع مسکونی
راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در مراکز صنعتی
راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در مراکز تاریخی