• راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در مراکز تاریخی

راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در مرکز تاریخی و فرهنگی

مراکز تاریخی از مهم‌ترین بخش هر کشوری هستند. موزه، خانه‌های تاریخی، آثار تاریخی و… علاوه بر ارزش بالای مالی، نمایشگر فرهنگ و تمدن هر کشوری است. این مراکز و آثار تاریخی جز میراث فرهنگی هر ملت است که باید برای نسل‌های بعدی حفظ شوند.

با توجه به تمام موارد بالا، نظارت و حفاظت آثار تاریخی بسیار اهمیت دارد. سیستم نظارت و حفاظت در مراکز تاریخی باید به گونه‌ای باشد که تمام فضا را با دقت بالا و به صورت پایدار تحت نظارت قرار دهد. از ورود غیر مجاز افراد و حیوانات، جابجایی اشیای با ارزش و … جلوگیری کند.

از طرف دیگر در انتخاب و نصب سیستم نظارت، حفاظت و شبکه در مرکز تاریخی توجه داشته باشیم به محیط و فضای تاریخی خدشه‌ای وارد نشود. به همین علت در انتخاب نوع دوربین مدار بسته و سنسور و نصب آنها دقت می‌شود که کمترین تجهیزات و کابل کشی لازم استفاده شود.

در این مقاله چالش‌های موجود در راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در مرکز تاریخی را بررسی می‌کنیم. بهترین دوربین مدار بسته، سیستم حفاظت و تجهیزات شبکه برای مراکز تاریخی را معرفی می‌کنیم.

کارشناسان در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در زمینه دوربین مداربسته، سیستم حفاظتی( دزدگیر) ، شبکه های کامپیوتری و سیستم تأمین انرژی ( باتری، UPS)، آماده‌ی ارائه خدمات به سراسر ایران هستند.

مجموعه‌ی کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن، هایلوک، تی پی لینک، دلینک، سیسکو و… کلیه محصولات این برندها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم نظارتی، حفاظتی، شبکه و تأمین انرژی به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

راه حل موزه

دوربین مدار بسته در مرکز تاریخی و فرهنگی

مراکز تاریخی و فرهنگی مانند موزه، آثار و خانه‌های تاریخی، گالری و…جزئی از میراث فرهنگی یک کشور هستند. به همین علت نیاز به نظارت در مراکز تاریخی و فرهنگی غیر قابل اجتناب است. آثار تاریخی و هنری موجود در مراکزی چون موزه، ارزش مالی بالایی دارند. علاوه براین از نظر معنوی ارزش منحصر به فردی دارند.

مراکز تاریخی و فرهنگی، تاریخ تصویری یک کشور هستند، به همین علت روزانه افراد بسیاری از نقاط مختلف جهان از این مراکز بازدید می‌کنند. حفاظت و نظارت از این مراکز نیازمند نصب دوربین مدار بسته در موزه و سایر مراکز است. با نصب دوربین مدار بسته در موزه و سایر مراکز تاریخی، ورود و خروج افراد تحت نظر قرار می‌گیرد. وضعیت هر بخش، به صورت شبانه روزی تحت نظر است و با وقوع هر مورد مشکوک، نگهبانان فوری از آن مطلع می‌شوند. پیشنهاد می‌شود با قرار دادن یک صفحه نمایش در ورودی موزه یا هر مرکز دیگری، تصاویر چند و یا تمام دوربین‌ها نمایش داده شود. از آنجا که معمولا سارقان، پیش از سرقت از مرکز بازدید می‌کنند، ممکن است با مشاهده نظارت قوی و کامل مکان، از سرقت صرف نظر کنند.

در این مقاله چالش‌های راه حل دوربین مدار بسته در مراکز تاریخی و فرهنگی بررسی می‌شود. بهترین تجهیزات و سیستم نظارت برای هر بخش، پیشنهاد می‌شود.

کارشناسان کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، پشتیبانی دوربین مداربسته، آماده‌ی ارائه سیستم نظارت تصویری در سراسر ایران را دارند.

مجموعه کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن در کاشان ، نمایندگی هایلوک و نمایندگی تی وی تی کلیه محصولات این شرکت‌ها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. انواع تجهیزات دوربین مدار بسته را در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مشاهده و مقایسه کنید.

ویژگی ها

استفاده از دوربین مداربسته در ورودی
     
راه حل سالن موزه

راه حل شبکه در مراکز فرهنگی تاریخی

راه حل شبکه در مرکز تاریخی و فرهنگی

در مرکز تاریخی و فرهنگی، حفظ اصالت و نمای سازه و همچنین جلوگیری از آسیب رسیدن به بنا از مهم‌ترین مسائل و چالش­‌هایی است که با آن روبرو هستیم. نصب تجهیزات و کابل­ کشی‌­ معمولا باعث ایجاد خرابی در ساختمان و بنای مراکز فرهنگی تاریخی می­‌شود. از طرف دیگر اطلاع ­رسانی و در دسترس قرار دادن سوابق تاریخی، عکس­‌ها و ویدیوهای مربوط به مرکز تاریخی یا آثار تاریخی و موزه  با استفاده از یک شبکه و اینترنت آسان خواهد شد. تمام این موارد بیانگر نیاز به برقراری یک شبکه در مراکز تاریخی است و این نیاز پر از چالش خواهد بود.

در این مقاله به چالش‌های موجود در راه حل شبکه در مرکز تاریخی و فرهنگی می‌پردازیم. و بهترین تجهیزات شبکه را برای موزه و سایر مراکز تاریخی را معرفی خواهیم کرد. شما می‌توانید انواع تجهیزات شبکه موردنیاز خود را از فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان تهیه نمایید.

 NAS Storage

به منظور ذخیره اطلاعات مربوط به مراکز تاریخی، و ایجاد دسترسی برای مراجعان، استفاده از یک NAS STORAGE یک روش مطمئن است. حفظ و نگهداری اطلاعات یک اصل برای هر سازمان و مرکزی است. سیستم حفظ و نگهداری اطلاعات باید به گونه‌ای باشد که در صورت نفوذ در سیستم اطلاعات و یا از بین رفتن اطلاعات، خسارت وارد شده جبران ناپذیر است. حتی اگر اطلاعات قابل برگشت باشند، به طور معمول، فرآیند پر هزینه و طولانی هستند. یک ذخیره کننده که از پروتکل­‌های ایمن برای ذخیره سازی و پشتیبان گیری از اطلاعات استفاده می­‌نماید، اطمینان خاطری برای حفظ اطلاعات است.

سوییچ­ POE 

گاهی به منظور کاهش سیم کشی، مشکلات سیم ­کشی و از همه مهم‌تر کاهش خرابی­، از کابل­ شبکه علاوه بر انتقال اطلاعات، برای انتقال برق موردنیاز دستگاه­ استفاده می‌شود. استفاده از سوییچ­ POE به شما این امکان را می­‌دهد تا برق مورد نیاز برخی دستگاه­‌ها را از طریق کابل شبکه فراهم کنید. البته در نظر داشته باشید که استفاده از این قابلیت، در گرو پشتیبانی دستگاه از POE است. انواع سوئیچ POE را در وبسایت کی نو کاشان مشاهده بفرمایید.

کابل کشی ساخت یافته

به دلیل حساسیت بسیار بالای مراکز فرهنگی تاریخی و محدودیت در کابل­ کشی‌ها و به حداقل رساندن خرابی و دستکاری مراکز تاریخی، استفاده از کابل­ با کیفیت و اجرای کابل کشی ساخت یافته ضرورت دارد. استفاده از کابل کشی ساخت یافته، علاوه بر زیبایی ظاهری، احتمال بروز خطا و زمان رفع عیب را به حداقل می‌­رساند.

راه حل یوپی اس در موزه

راه حل تأمین انرژی (یو پی اس و باتری) در مراکز تاریخی

در نگاه اول به نظر می‌رسد، در مراکز تاریخی و فرهنگی چون موزه، گالری، آثار تاریخی و… سهم تجهیزات الکتریکی بسیار کم باشد. اما باید توجه داشت، حفاظت، امنیت، سیستم روشنایی و بخش اداری این مراکز دربردارنده تعداد زیادی تجهیزات الکترونیکی است.

در یک مرکز تاریخی چون موزه که تعداد زیادی اشیا گران قیمت و باارزش وجود دارد؛ از کار افتادن سیستم نظارت و حفاظت، به دلیل قطع برق، ممکن است زمینه سرقت و خراب‌کاری را فراهم کند. کارکرد صحیح و بدون نقص سیستم امنیتی و حفاظتی مرکز تاریخی در گرو تامین برق پایدار است. به منظور کاهش خسارت مالی، که گاهی جبران پذیر نیست، باید از آسیب‌های ناشی از قطع برق شهری و نوسان ولتاژ پیشگیری کرد. استفاده از یو پی اس و باتری در سیستم تأمین انرژی مرکز تاریخی، راهکار مناسبی است.

البته در طراحی سیستم تأمین انرژی مرکز تاریخی و فرهنگی، پیش از هر اقدامی باید آمپراژ کنتور، وسعت مرکز، تجهیزات مورد استفاده و… را در نظر گرفت. برای افزایش ضریب اطمینان، برای هر بخش از یک یو پی اس مجزا استفاده شود. در این صورت، اگر یک یو پی اس دچار خرابی شود، تمامی بخش‌ها تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

سیستم تشخیص، اعلام و اطفای حریق در مراکز تاریخی و فرهنگی بسیار اهمیت دارند. علاوه بر بررسی منظم کارکرد این سیستم، استفاده از یو پی اس و باتری مطمئن در کنار این سیستم ضروری است. اگر در موقع بروز آتش سوزی، به دلیلی برق قطع شود و سیستم حریق از کار بیفتد، خسارت‌ها جبران پذیر نخواهد بود.

استفاده از یو پی اس آنلاین در کنار سیستم اعلام و اطفا حریق مناسب است. یو پی اس آنلاین، زمان سوئیچینگ صفر میلی ثانیه دارد. انواع یو پی اس آنلاین را در وبسایت کی نو کاشان مشاهده نمایید.

همچنین برای کارکرد بهتر یو پی اس بهتر است یو پی اس قابلیت کارکرد با ژنراتور را داشته باشد. در این صورت اگر ژنراتور یا یو پی اس دچار آسیب شوند، دیگری وارد عمل می‌شود. برای کاهش وزن یو پی اس و بدست آوردن یک ولتاژ با کیفیت، استفاده از یو پی اس با تکنولوژی IGBT توصیه می‌شود. در این نوع یو پی اس به جای ترانس از دیگر ادوات الکترونیکی استفاده شده است.

کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در سیستم تأمین انرژی ( UPS و باتری )، آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی مگا مداوم،مبتکر و… کلیه محصولات این شرکت‌ را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه انواع باتری و یو پی اس به وبسایت کی نو کاشان مراجعه کنید.

ویژگی 

اتاق کنترل

راه حل حفاظت موزه

راه حل حفاظت در مرکز تاریخی و فرهنگی

مراکز تاریخی و فرهنگی، چون موزه، آثار تاریخی، فرهنگسرا و… بخشی از میراث فرهنگی، تاریخی هر کشور است. حفاظت از این میراث اهمیت و اولویت دارد. استفاده از سیستم حفاظت مطمئن و غیرقابل نفوذ در موزه، و سایر اماکن تاریخی و فرهنگی، از هر نوع ورود غیر مجاز، نزدیک شدن و لمس آثار تاریخی، و سرقت آثار جلوگیری می‌کند.

نکته اساسی در راه حل حفاظت مرکز تاریخی و فرهنگی، خطای بسیار پایین و غیر قابل نفوذ بودن، سیستم حفاظت است. در واقع سیستم حفاظت در مرکز تاریخی به صورت مداوم و بدون خطا کار کند. هر نوع خطایی که به وجود بیاید، علاوه بر نارضایتی و کاهش اعتماد بع سیستم حفاظت، ممکن است ضرر جانی و مالی غیر قابل جبران در پی داشته باشد.

اجناس و آثار نگهداری شده در موزه ارزش مالی و معنوی بالایی دارند، به همین علت احتمال مورد سرقت گرفتن آنها وجود دارد. سیستم حفاظتی در موزه و سایر مراکز به گونه ای است که اگر سنسور، عبور فردی را از خط تعیین شده را تشخیص دهد، فوری زنگ هشدار به صدا درمی‌آید. با استفاده از سیستم اعلام سرقت آدرس پذیر، محل دقیق بروز اتفاق به نگهبانی اعلام شده و سریع نسبت به اتفاق واکنش نشان داده می‌شود.

کارشناسان ِ ما در کی نو کاشان با پشتوانه چند سال تجربه، آماده مشاوره، ارائه تجهیزات، نصب و پشتیبانی انواع سیستم حفاظتی در سراسر ایران هستند.

مجموعه‌ی کی نو کاشان به عنوان نمایندگی ای وی اس (AVS)، نمایندگی آپکس (APEX) و… کلیه محصولات این برندها را با گارانتی معتبر عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم حفاظتی به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه نمایید.

ویژگی 

اتاق کنترل
     
راه حل سالن موزه
     
راه حل کیشه بلیط فروشی