• راهکار نظارت حفاظت و شبکه در بیمارستان

چالش‌های حفاظت، نظارت و شبکه در بیمارستان

بیمارستان، محیطی تشکیل شده از فضای باز و سرپوشیده است. این محیط روزانه محل رفت و آمد افراد زیادی از جمله پزشکان، کارمندان و بیماران است. میزان تردد در بیمارستان و شرایط خاص آن باعث اهمیت بیشتر سیستم نظارتی و حفاظتی در بیمارستان است. با وجود یک سیستم نظارت و حفاظت احتمال سرقت ، مزاحمت و درگیری افراد کاهش پیدا می کند. نصب دوربین مداربسته در بیمارستان، به مراجعین این اطمینان را می‌دهد که امنیت جانی و مالی افراد تأمین است، عملکرد کارمندان و پزشکان تحت نظر است و در نتیجه بهره‌وری را افزایش می‌دهد. همچنین در صورت بروز اتفاق، امکان پیگیری و دستگیری مجرم آسان‌ خواهد بود.

تجهیزات بیمارستانی چون دستگاه های سونوگرافی , MRI , سی تی اسکن و… ارزش مالی بالایی دارند. هر نوع خرابی تجهیزات از جمله خرابی‌های ناشی از نوسانات برق، علاوه بر خسارت مالی، خسارت‌های جانی جبران‌ناپذیری را ایجاد می‌کند. بنابراین اطمینان از سیستم تأمین انرژی بیمارستان اهمیت بالایی دارد که این مهم را با استفاده از UPS تا حد بالایی می توان پیشگیری و کنترل کرد.

با پیشرفت فناوری و الکترونیکی شدن اکثر خدمات، استفاده از یک سیستم شبکه در بیمارستان، سرعت ارتباط قسمت‌های مختلف بیمارستان را افزایش می‌دهد و در هزینه‌های چاپ و ارسال و دریافت اطلاعات بیمار صرفه‌جویی می‌شود.

مجموعه‌ی کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی انواع دوربین مداربسته، سیستم حفاظتی( دزدگیر) ، شبکه کامپیوتری و سیستم تأمین انرژی ( باتری، UPS)، آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی برندهای معتبری چون هایک ویژن، هایلوک، تی پی لینک، دلینک، سیسکو و… کلیه محصولات این شرکتها را با گارانتی معتبر تعویض و تعمیر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم نظارتی، حفاظتی، شبکه و تأمین انرژی به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

راه حل دوربین مداربسته در بیمارستان

بیمارستان محلی است که روزانه افراد با شرایط مختلف و گاه بحرانی در آن رفت و آمد دارند. استفاده از دوربین مدار بسته در بیمارستان، متناسب با هر بخش بیمارستان، کمک می کند تا نظم و آرامش بیمارستان برقرار شود و از ایجاد مزاحمت، بحث و مشاجره فیزیکی، ورود غیر مجاز به بخش‌های حساس جلوگیری به عمل می آید. بیمارستان، فضایی وسیع و شامل بخش‌های مختلف است؛ به همین دلیل در هر بخش متناسب با نیاز و محیط فیزیکی آن، دوربین مداربسته‌ انتخاب خواهد شد.

مجموعه‌ی کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، پشتیبانی  دوربین مداربسته، آمادگی ارائه خدمات در سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن در کاشان و نمایندگی هایلوک در کاشان و… کلیه محصولات این شرکتها را با گارانتی معتبر تعویض و تعمیر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات دوربین مدار بسته به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

ویژگی‌ها 

استفاده از دوربین مداربسته در ورودی
     
محیط بیرونی
 
   
استفاده از دوربین مداربسته درپارکینگ

راه حل دوربین مداربسته در اورژانس
     
راه حل در کلنیک بیمارستان
     
اتاق کنترل

راه حل شبکه های کامپیوتری در بیمارستان

برقراری شبکه در بیمارستان چون بسیاری از ارگان‌ها و شرکت‌ها، اهمیت بالایی دارد. انتخاب تجهیزات برای مکان­‌هایی با حساسیت بیمارستان باید با وسواس و دقت خاصی انجام شود تا تمامی بخش‌های بیمارستان بدون اختلال و با سرعت فعالیت کنند و با یکدیگر در ارتباط باشند.

Router (مسیریاب)

جهت کنترل، ایجاد محدودیت و اولویت دسترسی به اینترنت و  قسمت­های مختلف شبکه­، به یک مسیریاب (Router) قدرتمند نیاز داریم. روتر وظیفه مدیریت ارتباطات شبکه‌­ای بین بخش‌های مختلف و همچنین ارتباط با اینترنت را بر عهده دارد. ایجاد محدودیت­‌های داخلی، کنترل حملات و دسترسی­‌های خارجی نیز از وظایف روتر(مسیریاب) است. انواع روتر را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان تهیه نمایید.

NAS Storage

حفظ و نگهداری اطلاعات در بیمارستان از اهمیت بالایی برخوردار است و بازگرداندن اطلاعات، فرآیندی زمان‌بر و پرهزینه و گاهی غیرممکن است. به منظور ذخیره و حفظ اطلاعات، باید از یک ذخیره کننده‌­ی حرفه‌ای استفاده کرد. برای اطمینان از درستی ذخیره اطلاعات، باید ذخیره سازی که از پروتکل­‌های ایمن، برای ذخیره سازی و پشتیبان گیری اطلاعات استفاده می­‌کند، به کار برده شود.

Virtual Machine (ماشین مجازی)

 براساس نیاز، می توان سرویس­‌های مختلفی چون مدیریت روابط مشتریان (CRM) ، پاسخگویی خودکار تلفنی، پایگاه­ داده و … را روی سرور اجرا کرد.

نصب ماشین مجازی این امکان را می‌دهد تا بتوان سرویس‌­های مختلفی را روی ماشین اجرا کرد و در تمام بخش‌های بیمارستان از آن استفاده نمود.

تجهیزات با پورت­ گیگ

براساس نیاز و نقشه­‌ی کلی بستر شبکه، استفاده از تجهیزاتی با پورت‌­های گیگ، نرخ انتقال اطلاعات را در شبکه به حداکثر می‌رساند.

سوییچ­ POE

 گاهی برای کاهش سیم کشی­‌ها یا مشکلات سیم­ کشی، از کابل­ شبکه علاوه بر انتقال اطلاعات، برای انتقال برق مورد نیاز دستگاه‌ نیز می‌توان استفاده کرد. استفاده از سوییچ‌ POE این امکان را می­‌دهد تا برق مورد نیاز برخی دستگاه‌­ها از طریق کابل شبکه فراهم شود. لازم به ذکر است برای استفاده از این قابلیت، دستگاه مورد نظر، باید قابلیت استفاده از سوئیچ POE را داشته باشد. انواع سوئیچ POE را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان تهیه نمایید.

Firewall (دیوار آتش)

امروزه با گسترش دسترسی به اینترنت، حملات و خطرات بسیاری، اطلاعات و تجهیزات ما را تهدید می­‌کنند. استفاده از یک دیوار آتش (Firewall) شبکه را از این حملات و تهدیدها مصون و ایمن می‌کند.

کابل کشی ساخت یافته

بعضی از تجهیزات بیمارستان به هر گونه موج و یا نویزی حساس هستند و وجود یک نویز در محیط باعث اختلال در کارکرد دستگاه و به خطر افتادن جان بیمار یا خسارت به دستگاه می‌شود. به همین دلیل در بیمارستان، محدودیت استفاده از تجهیزات بی سیم وجود دارد. پس در بخش‌های حساس باید از شبکه­‌ کابلی استفاده کرد. استفاده از کابل­‌های با کیفیت و همچنین اجرای کابل کشی ساخت یافته علاوه بر چشم نوازی، احتمال بروز خطا و زمان رفع مشکل را در مواقع خاص به حداقل می­رساند.

اکسس پوینت (Access Point)

در برخی بخش­­‌های بیمارستان به دلیل مراجعه­‌ی زیاد و شرایط خاص مراجعه کنندگان، معمولا دسترسی به اینترنت بی ‌سیم (Wifi) کمک شایانی به کارمندان بیمارستان و همراهان بیمار خواهد کرد. استفاده از تجهیزات با کیفیت، پوشش دهی گسترده و سرعت بالای ارتباطات شبکه را فراهم می‌کند. انواع اکسس پوینت را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان تهیه نمایید.

تجهیزات لایه 3

استفاده از تجهیزاتی که در لایه ­ی سوم شبکه کار می‌­کنند گاهی به افزایش سرعت و مدیریت دسترسی­‌ها در شبکه کمک شایانی خواهد کرد. با بهره بردن از ویژگی VLAN، می‌توان ترافیک شبکه را به حداقل رساند و ترافیک­‌های غیرضروری را از بستر شبکه حذف نمود.

راه حل تامین انرژی (یو پی اس و باتری) در بیمارستان

بیمارستان محلی است که با جان انسان‌ها به طور مستقیم ارتباط دارد. از طرفی غالب تجهیزات بیمارستان قیمت بالایی دارند و جبران هرگونه آسیب به این دستگاه‌ها هزینه‌ی مالی بالایی دارد و گاه غیرقابل جبران است. به همین دلیل استفاده از UPS و باتری در بخش‌های مختلف بیمارستان اهمیت بالایی دارد.

مجموعه‌ی کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در سیستم تأمین انرژی ( باتری، UPS)، آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی مگا مداوم کلیه محصولات این شرکت‌ را با گارانتی معتبر تعویض و تعمیر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه انواع باتری و یو پی اس به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

ویژگی ها

راه حل دوربین مداربسته در اتاق عمل
     
راه حل در کلنیک بیمارستان
     
اتاق کنترل

راه حل سیستم حفاظتی در بیمارستان

در بیمارستان با توجه به محیط گسترده‌ و تعداد بالای سنسورها، برای افزایش سرعت اعلام آلارم‌ها و موقعیتِ هشدار، باید سیستم اعلام سرقت، یا هر آلارم دیگری، از نوع آدرس پذیر وجود داشته باشد.

مجموعه‌ی کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی سیستم حفاظتی( دزدگیر) آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی برندهای معتبری چون ای وی اس (AVS) و … کلیه محصولات این شرکت‌ها را با گارانتی معتبر تعویض و تعمیر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم حفاظتی (دزدگیر) به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه نمایید.

ویژگی ها

کنترل تردد
     
راه حل استراحتگاه پرسنل
     
اتاق کنترل

تجربه های موفق 

تجربه موفق: بیمارستان بهشتی کاشان