• راه حل نظارت حفاظت و شبکه در صنعت

راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در مراکز صنعتی

مراکز صنعتی به علت نقش و کارکردی که در جامعه دارند، از منظر سیاسی و اقتصادی جایگاه مهمی دارند. برای حفاظت از مراکز صنعتی، به سیستم نظارت و حفاظت ایمن و بدون نقص نیاز است. یک مرکز صنعتی، متشکل از بخش‌های زیادی است، از جمله: واحد اداری، سالن کارخانه و کارگاه، انبار مواد اولیه و محصولات تولیدی، محوطه مسکونی کارکنان و اتاق کنترل و سرور.

انتخاب و نصب دوربین مدار بسته در مراکز صنعتی، با توجه به وسعت و تفاوت شرایط محیطی هر قسمت، با چالش‌هایی همراه است. به همین علت پس از بررسی هر بخش و شرایط محیطی آن، دوربین مدار بسته متناسب با نیاز انتخاب و نصب کرد.

برای برقراری امنیت و پیشگیری از سرقت و خرابکاری در مراکز صنعتی، علاوه بر نیاز به سیستم نظارت در مراکز صنعتی، به سیستم حفاظت نیز نیاز داریم. سیستم حفاظت در مراکز صنعتی، باید تردد افراد را در بخش‌های مختلف را کنترل کند. از بخش‌های مهمی چون انبار مواد اولیه و تجهیزات و محصولات تولیدی، محافظت کند. هر گونه ورود غیر مجاز به بخش‌های حساس را تشخیص و هشدار دهد.

کارکرد بدون نقص و مداوم سیستم نظارت و حفاظت، نیازمند وجود یک پوشش شبکه در مراکز صنعتی و یک سیستم تامین انرژی پر قدرت است. بدین ترتیب دسترسی به اینترنت در تمام بخش‌ها آسان خواهد بود و سیستم حفاظت و نظارت بدون اختلال و قطعی در یک شبکه کامپیوتری در مراکز صنعتی، فعال خواهند بود.

در این مقاله به بررسی چالش‌ها و نیازهای راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در مراکز صنعتی می‌پردازیم.

کارشناسان فنی ما در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در زمینه دوربین مداربسته، سیستم حفاظتی( دزدگیر) ، شبکه های کامپیوتری و سیستم تأمین انرژی ( باتری، UPS)  در سراسر ایران را دارند.

فروشگاه کی نو کاشان به عنوان نمایندگی برندهای معتبری چون هایک ویژن، هایلوک، تی وی تی، تی پی لینک، دلینک، سیسکو، آپکس و… کلیه محصولات این شرکتها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم نظارتی، حفاظتی، شبکه و تأمین انرژی به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

راه حل کارخانه

دوربین مدار بسته در مراکز صنعتی

برقراری امنیت در مراکز صنعتی، با توجه به نقش اقتصادی و سیاسی مراکز صنعتی در رشد جامعه، اهمیت بالایی دارد. نصب دوربین مدار بسته در مراکز صنعتی، لازمه‌ی برقراری امنیت در مراکز صنعتی است. مراکز صنعتی از بخش های زیادی چون: ساختمان اداری، سالن کارخانه و کارگاه، انبار مواد اولیه و محصولات است. هر کدام از این قسمت‌ها، شرایط محیطی خاص و متفاوتی دارند. به همین علت برای هر محیط باید متناسب با نیازها و ضرورت‌ها دوربین مدار بسته انتخاب کرد.

در سالن خط تولید یا کارگاه، ممکن است دما تا میزان زیادی بالا رود، دود و گرد و غبار با بخار مواد ممکن است نظارت دوربین مدار بسته را دچار اختلال کند. به همین علت در انتخاب و محل نصب دوربین مدار بسته، باید تمام شرایط را در نظر گرفت، تا با کمترین هزینه، بیشترین بازدهی در نظارت، را به دست آورد. در ادامه به بررسی بهترین دوربین مدار بسته در هر قسمت می‌پردازیم.

کارشناسان ما در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، پشتیبانی دوربین مداربسته، آمادگی ارائه خدمات و تجهیزات سیستم نظارت تصویری در سراسر ایران را دارند.

فروشگاه کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن در کاشان و نمایندگی هایلوک در کاشان و… کلیه محصولات این شرکت‌ها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. انواع تجهیزات دوربین مدار بسته را در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مشاهده و مقایسه نمایید.

ویژگی ها

استفاده از دوربین مداربسته در ورودی
     
محیط بیرونی
 
   
استفاده از دوربین مداربسته درپارکینگ

اتاق کنترل
     
راه حل در کارخانه
     

راه حل ساختمان اداری

راه حل شبکه در کارخانه

راه حل شبکه کامپیوتری در مراکز صنعتی

مراکز صنعتی یا شهرک صنعتی مجموعه‌ای از سالن کارخانه و کارگاه، ساختمان اداری، محوطه مسکونی و… است. هماهنگی تمامی قسمت‌های مراکز صنعتی، نیازمند یک پوشش شبکه در مراکز صنعتی است. کارکنان بخش‌های مختلف به یک اتصال اینترنتی نیاز دارند. همچنین سیستم نظارت و حفاظت در مراکز صنعتی، برای کارکزد مداوم و عدم نفوذ و هک سیستم حفاظتی، نیازمند یک شبکه ایمن و پرقدرت هستند، که تمام تجهیزات سیستم نظارت و حفاظت و ارائه دهنده اینترنت را در کنار یکدیگر و مرتبط با هم نگه دارد.

کارشناسان فنی در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، پشتیبانی تجهیزات شبکه، آمادگی ارائه خدمات در سراسر ایران را دارند.

فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان به عنوان نمایندگی تی پی لینک در کاشان و نمایندگی سیسکو در کاشان و… کلیه محصولات این شرکتها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات شبکه به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

در ادامه به تجهیزاتی که برای راه حل شبکه در مراکز صنعتی نیاز داریم می‌پردازیم:

Router (مسیریاب)

برای کنترل، ایجاد محدودیت و اولویت در دسترسی به اینترنت و بخش­‌های مختلف شبکه، به یک مسیریاب (Router) قدرتمند نیاز داریم. مسیریاب وظیفه مدیریت ارتباط شبکه­‌ای بین بخش­‌های مختلف و همچنین ارتباط با اینترنت را برعهده دارد. علاوه بر این، کنترل حملات و دسترسی­‌های خارجی نیز به عهده­‌ی مسیریاب است. انواع روتر را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان تهیه نمایید.

اکسس پوینت (Access Point)

در مراکز صنعتی تعداد کاربرانی که در حال تردد هستند و جای ثابتی ندارند، زیاد است. این کاربران اغلب به دسترسی به اینترنت و یا شبکه­‌ی داخلی نیاز دارند. از طرفی دیگر برخی ماشین آلات صنعتی و دستگاه­‌های سیار باید به شبکه متصل شوند، برای این منظور در برخی نقاط مراکز صنعتی نیاز به اکسس پوینت وجود دارد. انواع اکسس پوینت را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان تهیه نمایید.

سوییچ­ شبکه و تجهیزات مقاوم در شرایط خاص

به منظور راه حل شبکه در مراکز صنعتی، در بعضی نقاط رطوبت، دما، لرزش و … با شرایط استاندارد و عادی متفاوت است. برخی مواقع تجهیزات معمولی، توانایی کار در شرایط سخت را ندارند. بنابراین به تجهیزات با مقاومت خاص نیاز است که در این شرایط قابل استفاده باشند. به همین علت در مراکز صنعتی از تجهیزات صنعتی شبکه استفاده می‌کنیم. تکنولوژی و قطعات به کار رفته در تجهیزات صنعتی شبکه، و شرایط کارکرد آ‌ن‌ها با تجهیزات معمولی بسیار متفاوت است.

تجهیزات بی سیم و آنتن

در راه حل شبکه در مراکز صنعتی، به دلیل وسعت مجموعه و فرسودگی کابل بر اثر گذشت زمان، اغلب کابل کشی مقرون به صرفه نیست. در این موارد از تجهیزات بی سیم و آنتن جهت ارتباط شبکه‌­ای استفاده می‌شود. برای مثال به منظور ایجاد یک ارتباط شبکه در مراکز صنعتی، بین دو سالن که فاصله زیادی از یکدیگر دارند. استفاده از آنتن رادیو به منظور ایجاد ارتباط شبکه­ توصیه می‌شود. استفاده از آنتن رادیو، علاوه بر سادگی نصب و راه ­اندازی، استهلاک کمتر،هزینه‌­ی پایین­ی نسبت به کابل کشی دارد. انواع آنتن رادیویی را در فروشگاه کی نو کاشان مقایسه کنید و سفارش دهید.

فیبر نوری

توصیه می شود به جای استفاده از کابل شبکه در مسافت‌های طولانی از فیبر نوری استفاده شود. به این دلیل که فیبر نوری در فواصل طولانی افت کیفیت ندارد و از سرعت بسیار بالاتری برخوردار است. باید توجه داشت که اگر از فیبر نوری استفاده می‌شود، باید از تجهیزاتی که از فیبر نوری پشتیبانی می‌کنند، استفاده کنید. انواع فیبر نوری را در فروشگاه کی نو کاشان مقایسه نمایید و خرید خود را ثبت کنید.

 راه حل تامین انرژی (یو پی اس و باتری) در مراکز صنعتی

در مراکز صنعتی، به دلیل تعدد پوشش شبکه کامپیوتری، سیستم نظارت تصویری، سیستم اتوماسیون صنعتی و تعداد زیادی تابلو برق و… وجود یو پی اس (ups) در سیستم تامین برق، ضرورت دارد. با استفاده از یو پی اس در مراکز صنعتی، بازده و امنیت کارخانه افزایش می‌یابد. و مانعِ توقف خط تولید در فاصله زمانی بین قطع برق شهری تا اتصال برق ژنراتور می‌شود.

توصیه می‌شود در هر قسمت از مراکز صنعتی و حتی گاه برای هر دستگاه صنعتی، یک یو پی اس مجزا و متناسب با کارکرد موردنیاز انتخاب و استفاده شود. در این حالت، اختلال و خرابی هر یک از یو پی اس ها در کارکرد سایر قسمت‌ها اختلال ایجاد نمی‌کند.

با توجه به اینکه در سیستم تامین انرژی در مراکز صنعتی، حتما ژنراتور وجود دارد، بنابراین توصیه می‌شود از یو پی اس با قابلیت کارکرد همزمان با ژنراتور استفاده شود. در ادامه به بررسی ویژگی بهترین یو پی اس در مراکز صنعتی برای هر بخش می‌پردازیم.

کارشناسان فنی در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در سیستم تأمین انرژی (UPS و باتری )، آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی مگا مداوم کلیه محصولات این شرکت‌ را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه انواع باتری و یو پی اس به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

ویژگی ها

راه حل ساختمان اداری
     
راه حل در کارخانه
     
راه حل انبار

اتاق کنترل

راه حل حفاظت کارخانه

راه حل سیستم حفاظت در مرکز صنعتی

مرکز صنعتی در هر منطقه، نقاطی هستند که از لحاظ اقتصادی و حتی سیاسی اهمیت زیادی دارند. به همین علت علاوه بر نظارتِ شبانه‌روزی در تمام روزها، نیازمند یک سیستم حفاظت در کارخانه هستند. دستگاه و تجهیزات موجود در مرکز صنعتی، اغلب قیمت بالایی دارند و در صورت بروز خرابی، جبران و تعمیر آن هزینه بالایی دارد و گاه غیر ممکن است. همچنین خرابی و خروج هر دستگاه از خط تولید، ضرر فراوانی به اقتصاد خواهد زد.

از طرف دیگر دسترسی افراد اعم از مدیران و کارگران به قسمت‌های مختلف مرکز صنعتی به ویژه انبار، باید تحت کنترل و محدود شود. در این صورت احتمال ورود غیرمجاز، خرابکاری و سرقت در مرکز صنعتی به حداقل می‌رسد.

کارشناسان فنیِ کی نو کاشان توصیه می‌کنند از سیستم حفاظتی در مرکز صنعتی استفاده کنند که ترجیحا آدرس پذیر باشد. در این صورت، در صورت بروز هر مورد مشکوک و به صدا درآمدن هشدار، نقطه بروز حادثه مشخص می‌شود و پیگیری آن آسان است.

کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی سیستم حفاظتی( دزدگیر) آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی برندهای معتبری چون ای وی اس (AVS) و … کلیه محصولات این شرکت‌ها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم حفاظتی (دزدگیر) به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه نمایید.

ویژگی

راه حل انبار
     
اتاق کنترل

تجربه های موفق 

مبتکر
تجربه موفق شرکت باریج اسانس
استفاده از دوربین مداربسته در صنعت
استفاده از دوربین مداربسته در شرکت فرشل
استفاده از دوربین مداربسته در شرکت فرش
استفاده از دوربین مداربسته در شرکت فرش
تجربه موفق: اتاق بازرگانی کاشان