• حفاظت نظارت و شبکه در اداره

دوربین مدار بسته در ساختمان اداری

ساختمان اداری محل تردد پرسنل اداره و مراجعین است. به منظور برقراری نظم و امنیت، استفاده از دوربین مدار بسته در ساختمان اداره نیاز اولیه است. نصب دوربین مدار بسته در اداره، در درجه اول، احتمال وقوع جرم، درگیری و خشونت را کاهش می‌دهد. در درجه بعد، در صورت بروز هر نوع حادثه، پیگیری و یافتن علت و عامل آسان خواهد بود.

به منظور نظارت کلی و سراسری ساختمان اداری، استفاده از دوربین‌های تحت شبکه، جانمایی بهینه و نصب صحیح دوربین مدار بسته در ساختمان اداری راه حل مناسب و مقرون به صرفه‌ای خواهد بود.

در ادامه این مقاله، به بررسی ویژگی بهترین دوربین مدار بسته در ساختمان اداری خواهیم پرداخت. همچنین انواع دوربین مدار بسته مناسب نصب در ساختمان‌های اداری در وبسایت کی نو کاشان قابل مشاهده و مقایسه است.

دوربین مدار بسته در درب ورودی

مهم ترین نکته در انتخاب دوربین مدار بسته در درب ورودی، مسئله تفاوت نور داخل و خارج است. در ورودی ساختمان به دلیل وجود اختلاف نور در فضای داخل و خارج، دوربین تصاویری تاریک و غیر شفاف ضبط می‌کند. برای حل این مشکل، کافی است دوربین مدار بسته انتخاب کنید که ویژگی WDR داشته باشد.

دوربین مدار بسته WDR ، اختلاف نور بین دو فضا را متعادل می‌کند در نتیجه تصاویر شفاف و واضح خواهند بود. چهره افرادی که وارد می‌شوند به خوبی ثبت می‌شود.

دوربین مدار بسته WDR

دوربین مدار بسته در راهرو

راهروی اداره، دیگر محیط مهم است که حتما باید در آن دوربین مدار بسته نصب کرد. با توجه به طویل بودن راهرو، برای داشتن یک نظارت کامل و استفاده از کمترین تعداد دوربین مدار بسته، پیشنهاد می‌شود که از دوربین مدار بسته با ویژگی Corridor Mode  استفاده شود. در دوربین مدار بسته Corridor Mode شکل تصاویر از حالت افقی به عمودی تغییر می‌کند. بخش‌های غیر ضروری محیط در تصویر حذف می‌شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، دوربین مدار بسته با ویژگی Corridor Mode فضای بیشتری را تحت نظارت قرار می‌دهد.

CORRIDOR-MODE

در دوربین مدار بسته با ویژگی DAY &NIGHT، الگوریتم‌های هوشمند و سنسورهای پیشرفته جایگزین قطعات فیزیکی شده‌اند. در نتیجه نور با دقت بالاتری تشخیص داده می‌شود. یعنی تغییر حالت شب و روز دقیق مشخص می‌شود. نور تصویر ثبت شده متناسب با آن تنظیم می‌شود تا تصاویر شفاف و واضح ثبت شود. با توجه به میزان تغییر نور راهروها، انتخاب یک دوربین مدار بسته Day & Night انتخاب مناسبی خواهد بود.

DAY-AND-NIGHT

اگر دوربین مدار بسته انتخاب شده برای راهرو، به آلارم PIR مجهز باشد؛ در صورت ورود غیرمجاز به منطقه مشخص شده، آلارم فعال می‌شود. با فعال شدن آلارم، نور سفید به سوژه می‌تابد و تصویر با کیفیت و رنگی از آن ثبت می‌شود. این عملکرد، به خودی خود به عنوان اخطاری برای فرد متخلف است و او را مجبور به ترک سریع آن منطقه می‌کند. استفاده از یک دوربین مدار بسته با آلارم PIR در راهرو، به ویژه در راهروهایی با حساسیت امنیتی بالاتر، انتخاب خوبی است.

PIR

مطالب پیشنهادی

راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در مرکز صنعتی