• راه حل مظارت در فضای باز شهری

دوربین مدار بسته در فضای باز شهری

در سال‌های گذشته، برای تحت نظارت قرار دادن یک فضای وسیع و باز به تعداد زیادی دوربین مدار بسته نیاز بود. اما امروزه تنها با یک دوربین نیز می‌توان فضای وسیعی را تحت نظر قرار داد. دوربین مدار بسته تحت شبکه که تصاویر پانوراما ثبت می‌کند انتخاب خوبی برای نصب در چنین فضاهایی هستند.

این سری از دوربین مدار بسته که برای راه حل نظارت در فضاهای باز شهری طراحی شده‌اند؛ در برابر گرد و غبار و تابش آفتاب، بارندگی و… مقاوم هستند. طول عمر بالایی دارند و تصاویر با کیفیت ارائه می‌دهند. قابلیت زوم و تعقیب سوژه را نیز دارند. ویژگی هایی که دوربین مدار بسته در فضای باز شهری باید داشته باشد، در ادامه بیان می‌شود. همچنین مراجعه به وبسایت کی نو کاشان به شما در انتخاب دوربین مدار بسته مناسب نصب در فضای باز شهری کمک خواهد کرد.

تصویر برداری پانوراما

دوربین مدار بسته Fisheye تصاویر 180 درجه و با کیفیت ارائه می‌دهند. اما ممکن است به دلیل شکل ظاهری که دارند در فضاهای باز شهری قابل استفاده نباشند.

دوربین‌های سری Panovu هایک ویژن که کیفیت تصویری تا 20 مگا پیکسل دارند و از نظر فیزیکی مقاومت بالایی در شرایط جوی مختلف دارند، انتخاب مناسبی برای فضاهای شهری خواهند بود.

کیفیت تصویر بالاتر از 4K

دوربین مدار بسته نصب شده در یک فضای باز شهری باید کیفیت تصویر بالایی داشته باشد. وسعت فضای تحت نظارت نباید سبب غفلت از جزییات موجود در محیط شود؛ به همین علت کیفیت تصویر دوربین اهمیت دارد. با افزایش کیفیت تصویر، نگرانی در مورد حجم جریان ویدئویی تولید شده به میان می‌آید.

خوشبختانه در فناوری‌های جدید سیستم‌های نظارتی، قابلیت فشرده سازی h265 pro+ سبب شده است پهنای باند لازم برای ارسال و دریافت این جریان ویدئویی و همچنین فضای حافظه مورد نیاز به میزان زیادی کاهش یابد.

مطالب پیشنهادی

راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در شهر امن