هنگام طراحی برنامه های نظارتی، نیازهای بیشتر و بیشتری برای نظارت بر مناطق بزرگ مانند میدان های عمومی، میدان ها، فرودگاه ها، ترافیک شلوغ و تقاطع ها ضروری شده است.
در تنظیمات بسیار بزرگ، پرسنل امنیتی نیاز دارند که فقط با یک دوربین بیشتر ببینند – نه فقط یک تصویر پانوراما، بلکه نماهای دقیق نیز.

دوریبین های PanoVu

دوربین های سری PanoVu هایک ویژن برای این منظور کاملاً طراحی شده اند. دوربین‌های همه کاره می‌توانند تصاویر پانوراما عالی و همچنین تصاویر نزدیک را ثبت کنند تا هم پانوراما و هم جزئیات را در نظر بگیرند. تصاویر پانوراما توسط سنسورهای متعدد گرفته می شود و تصویربرداری 180 درجه یا 360 درجه را با وضوح فوق العاده HD در زمان واقعی ارائه می دهد.

طراحی یکپارچه دوربین های پانوراما و  PTZ موقعیت یابی سریع جزئیات را در مناطق پانوراما ارائه می دهد. دوربین‌های PanoVu به لطف فناوری DarkFighter فوق‌العاده کم نور در محیط‌های با نور ضعیف عملکرد عالی دارند. و با کدک هوشمند H.265+ Hikvision، پهنای باند و فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز کمتر از همیشه بوده است، و همچنین هزینه شما برای مدیریت تصاویر و ویدیوهای HD کاهش یافته است. علاوه بر این، دوربین‌های PanoVu با تجزیه و تحلیل ویدئویی پیشرفته و الگوریتم ردیابی اهداف چندگانه، طیف گسترده‌ای از عملکردهای هوشمند را در حالت پانوراما، از جمله تشخیص نفوذ، تشخیص عبور از خط، و تشخیص ورود و خروج منطقه، ارائه می‌کنند.

قابلیت پانوراما در دوربین هایک ویژن

دوربین‌های لنز ثابت دائماً میدان‌های دید باریک را با جزئیات زیاد پوشش می‌دهند، اما کل صحنه را نمی‌گیرند. دوربین‌های تک سنسور چشم ماهی نمای پانوراما را با قیمت‌های مقرون به صرفه ارائه می‌کنند، اما توانایی دریافت جزئیات بیشتر در فواصل دورتر را ندارند. دوربین‌های پانوراما چند سنسوری سنتی، میدان دید وسیعی را پوشش می‌دهند، اما در قسمت پشتی (VMS)، کاربران باید به صورت دستی تصاویر را از سنسورهای مختلف مرتب کنند تا بتوانند پانوراما را ببینند. سپس تجربه کلی کاربر از همپوشانی هایی که تصاویر را تکراری می کند، شکاف هایی که در آن پوشش وجود ندارد، و تصویربرداری کج شده که برای چشم انسان غیر واقعی به نظر می رسد، رنج می برد.

همچنین برای پی بردن به سایر قابلیت های دوربین های هایک ویژن می توانید مقاله تنظیم نوردهی دوربین های امنیتی را مطالعه کنید

پوشش وسیع دوربین مداربسته

 

مزایای پانوراما در تصویربرداری

 

راه حل مشکلات آیا می توان یک منطقه وسیع را فقط با یک دوربین پوشش داد؟ هایک ویژن با دوربین‌های پانورامای خود که از فناوری Seamless Image Stitching و دوربین‌های PTZ بهره می‌برند
با استفاده از دوربین پاناروما هایک ویژن با زاویه دید 360 درجه میتوان هزینه را کاهش داد
یعنی به جای استفاده از 4 تا دوربین با زاویه 90 درجه( یا 5 تا دوربین با زاویه 72 درجه) میتوان دوربین پاناروما 360 درجه استفاده کرد
که این امر باعث یکپارچه شدن تصاویر هم میشود.