• دوربین مدار بسته در پذیرش

استفاده از یو پی اس و باتری در پذیرش هتل

اتاق سرور، مرکز کنترل و پذیرش هتل بخش‌های مهمی از هتل هستند که در تمامی لحظات در حال ثبت، دریافت و ارسال داده هستند. به همین دلیل در دسترس بودن همیشگی این بخش‌ها اهمیت دارد. قطعی برق، نوسان ولتاژ می‌تواند به قیمت خرابی سرور و به هم خوردن کل شبکه داخلی هتل شود. ممکن است خسارات جبران ناپذیری را ایجاد کند. قطعی و نوسان برق در مرکز کنترل، حتی برای چند لحظه، احتمال خرابکاری، سرقت و… را در هتل بالا می‌برد. بنابراین استفاده از باتری و یو پی اس در هتل، اجتناب ناپذیر است. در این مقاله به معرفی انواع UPS و باتریِ مناسب اتاق سرور، مرکز کنترل و پذیرش هتل می‌پردازیم.

یو پی اس آنلاین با ضریب قدرت بالا

اساسی‌ترین ویژگی UPS آنلاین با ضریب قدرت بالا، زمان سوئیچینگ صفر میلی ثانیه است.  با توجه به اهمیت اتاق سرور، مرکز کنترل و پذیرش در هتل، و همینطور ارزش مالی دستگاه‌های موجود در این بخش‌ها، یو پی اس به کار رفته در این بخش‌ها حتما باید از نوع آنلاین باشد تا برق بدون هیچ نوسانی تامین شود و ضررهای مالی به حداقل برسد. بنابراین کیفیت خدمات هتل به حداکثر برسد.  انواع یو پی اس آنلاین را در وبسایت کی نو کاشان مشاهده و مقایسه نمایید.

یو پی اس با تکنولوژی IGBT

در برخی از UPS ها به جای ترانس، از ادوات الکترونیکی دیگر استفاده شده است، این جایگزینی کیفیت ولتاژ خروجی را افزایش می‌دهد. و وزن یو پی اس را کاهش می‌دهد. در نتیجه جابجایی، نگهداری و تعمیر یو پی اس آسان خواهد شد.

یو پی اس با قابلیت Auto Cut Off

در UPS با قابلیت Auto Cut Off می‌توان هوشمندانه ولتاژ مینیممی را تعریف کرد که برای باتری یو پی اس قابل قبول است. این امکان سبب می‌شود که در زمان کارکرد در حالت باتری، به دستگاه‌های مصرف کننده صدمه‌ای وارد نشود.

یو پی اس دارای فیلتر EMI

استفاده از UPS دارای فیلتر EMI ، علاوه بر کارکرد معمول یو پی اس، با بروز نویز و تداخلات الکترومغناطیسی مقابله می‌کند.

یو پی اس دارای مدار حفاظت

یک UPS دارای مدار حفاظت ، از تجهیزات در مقابل افزایش ناگهانی ولتاژ، برخورد صاعقه (در ساختمان‌های مرتفع و یا آنتن‌های مرتفع) حفاظت می‌کند.

یو پی اس با قابلیت SNMP

با استفاده از یک UPS با قابلیت SNMP (Simple Network Management Portocol) می‌توان به هر UPS یک آی پی (IP) نسبت داد. این آی پی اختصاصی، امکان مشاهده وضعیت لحظه‌ای یو پی اس از طریق شبکه را فراهم می‌سازد.

یو پی اس با قابلیت کارکرد همزمان با ژنراتور

وجود یک ژنراتور در هتل، برای تامین برق در مواقع قطعی برق شهری، ضروری است. اگر در کنار این ژنراتور یک UPS با قابلیت کارکرد همزمان با ژنراتور قرار دهیم؛ در مواقعی که ژنراتور یا یو پی اس به هر دلیلی دچار اختلال شوند، فورا منبع دیگری (یو پی اس یا ژنراتور یا باتری) وارد عمل می شود. و زمان قطع و یا نوسان برق را به صفر نزدیک می‌شود. در نتیجه مانع ایجاد هر نوع اختلال در کارکرد سیستم می‌شود.

مطالب پیشنهادی

راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در هتل