• استفاده از دوربین مداربسته در اماکن مذهبی

راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در اماکن مذهبی

اماکن مذهبی فراوانی در سراسر جهان وجود دارد. زیارتگاه‌ها، معابد، کلیساها، مساجد و… در سراسر جهان، روزانه میزبان جمعیت زیادی از افراد هستند. اغلب اماکن مذهبی، علاوه بر تقدس مذهبی که دارند، به عنوان آثار تاریخی نیز شناخته شده‌اند.

با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد، لزوم وجود نظارت، حفاظت در اماکن مذهبی غیرقابل صرف نظر است. وجود جمعیت و رفت و آمد زیاد در اماکن مذهبی، و همچنین تعصبات مذهبی، سبب شده است که این مکان‌ها، بارها هدف حملات خشونت بار و تروریستی قرار گیرد. بنابراین راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در اماکن مذهبی، علاوه بر حفاظت از اماکن، شرایط حفاظت و امنیت افراد حاضر در آنجا را فراهم می‌کند.

در اماکن مذهبی، سیستم نظارتی به کار رفته باید نظارتی همه جانبه و دقیق فراهم سازد. همچنین با سیستم ‌های حفاظتی و سنسورهای بکار رفته در آنجا، هماهنگ عمل کند. همچنین سیستم نظارت و حفاظت باید کارکردی شبانه‌روزی و مداوم داشته باشند. بنابراین تأمین انرژی لازم و هماهنگی بین سیستم نظارت و حفاظت، با چالش‌هایی در راه حل تأمین انرژی و شبکه در اماکن مذهبی، همراه است.

در این مقاله، به صورت دقیق تمام چالش‌های پیش رو در راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در اماکن مذهبی، بیان و بررسی می‌شوند.

کارشناسان با تجربه در کی نو کاشان، در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در زمینه دوربین مداربسته، سیستم حفاظتی( دزدگیر) ، شبکه های کامپیوتری و سیستم تأمین انرژی ( باتری، UPS)، آماده‌ی ارائه خدمات به سراسر ایران هستند.

همچنین مجموعه‌ی کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن، هایلوک، تی پی لینک، دلینک، سیسکو و… کلیه محصولات این برندها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم نظارتی، حفاظتی، شبکه و تأمین انرژی به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

راه حل یوپی اس در مساجد

دوربین مدار بسته در اماکن مذهبی

به منظور حفاظت و برقراری امنیت در اماکن مذهبی، استفاده از دوربین مدار بسته ضرورت دارد. اماکن مذهبی ممکن است تنها فضای سرپوشیده داشته باشند، و یا ترکیبی از فضاهای سرپوشیده و باز باشند. شرایط آب و هوایی منطقه‌ای که در مکان مذهبی در آن قرار دارد، گاه خشک و با آفتاب شدید است و یا ممکن است مرطوب و سرد باشد.

تمام این موارد از نکات مهم در انتخاب دوربین مدار بسته مناسب مکان مذهبی است. همچنین اماکن مذهبی، هر روزه میزبان جمعیت زیادی هستند، به همین علت دوربین مدار بسته با ویژگی زوم با کیفیت، تشخیص هوشمند چهره و… انتخاب خوبی برای نصب در مکان مذهبی است.

تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌ها در اتاق کنترل جمع آوری می‌شود. با توجه به حجم بالای داده‌های تصویری، بهتر است امکان جستجوی هوشمند در تصاویر و تعقیب سوژه نیز ممکن باشد.

انتخاب دوربین مدار بسته در اماکن مذهبی، چالش‌ها و نکات زیادی دارد. سعی شده است که در ادامه مقاله، این نکات به صورت جزئی بررسی شوند و بهترین تجهیزات نظارت در اماکن مذهبی، معرفی شوند.

نکات ضروری نصب دوربین مدار بسته در اماکن مذهبی

دوربین مدار بسته در اماکن مذهبی، باید به گونه‌ای نصب شود که تمام فضای داخلی و خارجی مکان مذهبی را تحت پوشش قرار دهد. و حتی یک نقطه کور باقی نماند. با انتخاب دوربین مدار بسته پانوراما، تصاویر 180 درجه‌ای از محیط خواهیم داشت و فضای بیشتری را با تعداد دوربین مدار بسته کمتری تحت نظر قرار خواهد گرفت.

علاوه براین وجود امکان جستجوی هوشمند، در هنگام بازپخش ویدئو، یافتن قسمت موردنیاز ویدئو، آسان یافته خواهد شد. علاوه برموارد بالا، خوب است در فرآیند انتخاب و نصب دوربین مدار بسته در اماکن مذهبی، نکات زیر را مدنظر قرار داد.

مقاومت و کارکرد مداوم در تمامی شرایط آب و هوایی

دوربین مدار بسته با استاندار IP67، بیشترین میزان حفاظت در برابر نفوذ آب، گرد و غبار را دارند. همچنین می‌توانند در بازه‌ی دمایی  40- تا 70+ و حداکثر رطوبت 95 درصد، به فعالیت ادامه دهند. انتخاب و نصب این نوع دوربین مدار بسته در مکان مذهبی، انتخاب خوبی خواهد بود.

دوربین مدار بسته Starlight

دوربین مدار بسته Starlight، دوربین ‌هایی هستند که با استفاده از به روزترین تکنولوژی و سنسور پیشرفته‌ی CMOS می‌توانند در شرایط نور بسیار کم (0.005 لوکس) تصاویر رنگی و واضح ثبت کنند.

دوربین مدار بسته با کیفیت تصویر بالای 4k

در دوربین‌هایی با تکنولوژی بالاتر، تصاویر با کیفیت بالاتر از 4k ثبت می‌شوند. در این صورت، حتی در حالت زوم نیز جزییات واضح است. اما این کیفیت بالای تصاویر، حجم داده تصویری را بالا می‌برد. در نتیجه فرآیند انتقال و ذخیره ویدئو سخت و پر هزینه می‌شود. اما خوشبختانه، این مشکل در دوربین‌هایی با تکنولوژی فشرده سازی h265 pro+ به میزان زیادی حل شده است.

دوربین مدار بسته با قابلیت تعقیب هوشمند

با نصب دوربین مدار بسته اسپیددام، در صورتی که سوژه از خط فرضی تعیین شده عبور کند و یا وارد منطقه غیر مجاز شود؛ دوربین به صورت خودکار سوژه را تعقیب می‌کند. همچنین با عبور از خط فرضی و یا ورود به منطقه غیر مجاز، در لحظه پیام هشدار برای کاربر امنیتی ارسال می‌کند.

دوربین مدار بسته متصل به سیستم هشدار

برخی از انواع دوربین مدار بسته امکان اتصال به سیستم آلارم را دارند. در این صورت، با به صدا در آمدن آلارم، دوربین اسپیددام نصب شده در آن  فضا، بلافاصله در جهت آلارم حرکت می‌کند و از محل تصویر ضبط می‌کند.

قابلیت اتصال به آلارم

دوربین مدار بسته دید در شب

با نصب دوربین مدار بسته با قابلیت دید در شب، حتی در محیط کم نور، نیز دوربین تصاویری واضح و با شفافیت بالا از اشیا متحرک ضبط خواهد کرد.  در این نوع دوربین مدار بسته، میزان نور اشیای موجود در محیط یک تعادل ایجاد می کند و در نتیجه تصویر شفاف خواهد بود.

دوربین مدار بسته با قابلیت تشخیص چهره

یکی از مهم‌ترین ویژگی که دوربین مدار بسته در اماکن مذهبی باید داشته باشد، قابلیت تشخیص چهره است. در این نوع دوربین، چهره تمام افراد در زمان ورود، توسط دوربین در سیستم ثبت می‌شود. در نتیجه در صورت لزوم، در جستجوهای بعدی، به راحتی می‌توان فرد را شناسایی کرد.

دوربین مدار بسته با قابلیت زوم بالا

دوربین مدار بسته‌ای که برای نصب در اماکن مذهبی انتخاب شده است، باید قابلیت زوم بالا تا 30 برابر را داشته باشد. همچنین در حالت زوم نیز تصاویر واضحی را ثبت نماید.

کارشناسانِ ما با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، پشتیبانی دوربین مداربسته، آماده‌ی ارائه انواع سیستم نظارت تصویری در سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن در کاشان و نمایندگی هایلوک در کاشان و… کلیه محصولات این شرکتها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. انواع تجهیزات دوربین مدار بسته را در فروشگاه کی نو کاشان مشاهده و مقایسه کنید.

ویژگی ها

اتاق کنترل

راه حل یوپی اس در مساجد

راه حل تأمین انرژی (یو پی اس و باتری) در مراکز مذهبی

یکی از خطراتی که همواره دستگاه‌های الکترونیکی را تهدید می‌کند، تغییرات ناگهانی ولتاژ برق، به عبارتی قطعی و نوسان برق است.  موثر‌ترین روش استفاده از یو پی اس و باتری در کنار دستگاه‌های الکترونیکی است. یو پی اس را می‌توان به صورت کلی در سیستم تأمین برق خانه یا هر مکانی قرار داد. البته در مکان‌هایی که تعداد زیادی دستگاه الکترونیکیِ گران‌قیمت به صورت مستقل، کار می‌کنند، بهتر است برای هر دستگاه به صورت مجزا از یو پی اس استفاده شود.

انواع مختلف یو پی اس وجود دارد که متناسب با نیاز و بودجه اقتصادی، برای هر مکان انتخاب می‌شود. در این مقاله به نیازها و راه حل تأمین انرژی در مراکز مذهبی می‌پردازیم. یو پی اس مناسب برای مراکز مذهبی را معرفی می‌کنیم. انواع یو پی اس در فروشگاه کی نو کاشان قابل مشاهده است.

علاوه بر بررسی دستگاه الکترونیکی که قصد استفاده از یو پی اس برای آن دارید، لازم است به آمپراژ کنتور، وسعت مرکز موردنظر، تجهیزات الکترونیکی مرکز و… دقت شود. در این صورت یو پی اس به خوبی عمل می‌کند. و دستگاه و سیستم برق در مقابل آسیب‌های ناشی از قطعی برق و نوسان ولتاژ برق، مصون خواهد بود.

اماکن مذهبی چون مسجد، زیارتگاه و… نیازمند وجود یک سیستم اعلام حریق و اطفای حریق هستند. سیستم اعلام و اطفای حریق، برای کارکرد همیشگی و بدون نقص خود نیازمند یک اتصال برق دائمی و بدون قطعی هستند. به همین علت و همچنین اهمیت سیستم اعلام حریق، توصیه می‌شود از یک یو پی اس مجزا در این قسمت مرکز مذهبی استفاده شود.

استفاده از یو پی اس آنلاین یکی از انتخاب‌های مناسب برای سیستم اعلام و اطفای حریق است. ویژگی شاخصِ یو پی اس آنلاین، زمان سوئیچینگ صفر میلی ثانیه است.

با توجه به اینکه معمولا در مراکز مذهبی، از ژنراتور به عنوان منبع تأمین برق در مواقع قطع برق استفاده می‌شود؛ لازم است که از یو پی اس با قابلیت کارکرد با ژنراتور استفاده کرد. در این حالت، در صورت خرابی هر کدام، دیگری برق موردنیاز سیستم را تا مدتی تأمین می‌کند.

انتخاب یک یو پی اس با تکنولوژی IGBT نیز انتخاب خوبی است. در یو پی اس IGBT به جای ترانس از سایر ادوات الکترونیکی استفاده شده است. به همین علت ولتاژ خروجی با کیفیت بالاتری ایجاد می‌کند و وزن کمتری نیز دارد. اما قیمت بالاتری نسبت به یو پی اس ترانس دار دارد.

کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در سیستم تأمین انرژی ( UPS و باتری )، آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی مگا مداوم کلیه محصولات این شرکت‌ را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه انواع باتری و یو پی اس به فروشگاه کی نو کاشان مراجعه کنید.

ویژگی 

اتاق کنترل

راه حل حفاظت مکانهای فرهنگی مذهبی

راه حل حفاظت در مراکز مذهبی

مراکز مذهبی مانند مسجد و زیارتگاه، محل تجمع افراد زیادی هستند. وجود یک سیستم حفاظتی مطمئن در برقراری امنیت افراد مراجعه کننده و همین طور محیط مراکز مذهبی موثر است. بعضی از مراکز مذهبی تنها در چند ساعت شبانه روز میزبان مراجعان هستند و در ساعات تعطیل، برای برقراری امنیت، وجود سیستم حفاظتی اهمیت بسیاری پیدا می‌کند.

سیستم حفاظتی در مراکز مذهبی باید به گونه‌ای انتخاب و نصب شود که از هر نوع خرابکاری، ورود غیرمجاز افراد به بخش‌های ممنوع، سرقت و… جلوگیری کند.

انتخاب سیستم حفاظت برای هر بخش مرکز مذهبی، به دقت و بررسی نیاز دارد. علاوه بر این، این سیستم حفاظت زمانی کارآمد خواهد بود که همیشه فعال باشد و به راحتی هک نشود، یا از مدار خارج نشود. بنابراین علاوه بر انتخاب سیستم حفاظتی مطمئن، بهتر است سنسورها در محلی که در دسترس همه است قرار نگیرد. همچنین استفاده از سنسورهایی با قابلیت تمپر و آنتی ماسک، از هر نوع خرابکاری و دستکاری سنسور جلوگیری می‌کند.

همچنین اگر سنسور به خوبی انتخاب نشود، ممکن است آلارم در مواقع نادرست به صدا درآید و درنتیجه میزان اطمینان به سیستم کاهش یابد. همچنین برای سرعت بخشی به فرآیند تشخیص محل اتفاق، بهتر از آلارم آدرس پذیر استفاده شود. انواع سیستم حفاظتی از قبیل سنسور، کیپد، تگ و… در فروشگاه کی نو کاشان قابل مشاهده و سفارش است.

در ادامه به بررسی چالش‌های پیش رو در راه حل حفاظت در مراکز مذهبی خواهیم پرداخت.

کی نو کاشان با پشتوانه چند سال تجربه، آماده مشاوره، ارائه تجهیزات، نصب و پشتیبانی انواع سیستم حفاظتی در سراسر ایران است.

کی نو کاشان به عنوان نمایندگی ای وی اس (AVS)، نمایندگی آپکس (APEX) و… کلیه محصولات این برندها را با گارانتی معتبر عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم حفاظتی به فروشگاه کی نو کاشان مراجعه نمایید.

ویژگی 

اتاق کنترل
     
محیط داخلی مراکز مذهبی

تجربه های موفق 

استفاده از دوربین مداربسته در مساجد
استفاده از دوربین مداربسته در هیات