• استفاده از دوربین مداربسته در باند فرودگاه

دوربین مدار بسته در باند فرودگاه و پارکینگ خودرو

برای حفظ امنیت خودروی مراجعین به فرودگاه و پیشگیری از سرقت، نصب دوربین مدار بسته در پارکینگ خودرو در فرودگاه اهمیت دارد. استفاده از دوربین مدار بسته با ویژگی HLC ، میزان تاری تصویر دوربین را به حداقل می‌رساند.

علاوه بر این، نصب دوربین مدار بسته در باند فرودگاه و پارکینگ هواپیما، نیز لازم است. در ادامه ویژگی‌هایی که دوربین مدار بسته در باند فرودگاه و پارکینگ خودرو باید داشته باشد را بیان می‌کنیم. با مراجعه به وبسایت کی نو کاشان انواع دوربین مدار بسته مناسب نصب در باند فرودگاه قابل مشاهده و مقایسه است.

دوربین با قابلیت تشخیص پلاک خودرو

اگر یک دوربین مدار بسته با قابلیت تشخیص پلاک خودرو در پارکینگ خودرو نصب کنیم، پلاک تمامی خودروهای وارد و خارج شده در سیستم ثبت می شود. در صورت بروز مشکلات یا حوادث، پیگیری‌های بعدی آسان خواهد بود. چالش اصلی در ثبت پلاک خودرو، تابش مستقیم نور چراغ ماشین به دوربین، به ویژه در شب است. انتخاب دوربین مدار بسته با ویژگی HLC گزینه‌ی خوبی برای نصب در پارکینگ خودرو است. در این حالت، دوربین با ویژگی HLC نور را متمرکز می‌کند تا پلاک قابل تشخیص و ثبت باشد و تصویر شفاف و واضحی ضبط خواهد کرد.

دوربین با قابلیت زوم با کیفیت بالا

گاهی نگهبانان و مأموران حراست فرودگاه، برای پیگیری یک سوژه، و یا نظارت دقیق بر ورود و خروج در پارکینگ لازم است که در تصاویر دوربین زوم کنند. به همین دلیل بهتر است که یک دوربین مدار بسته با لنز موتورایز در پارکینگ نصب کنیم. این نوع دوربین تا 30 برابر قابلیت زوم دارد و کیفیت تصویر آن در حالت فوکوس نیز همچنان واضح خواهد بود.

در محوطه بیرونی فرودگاه، که شامل ورود و خروج، آشیانه تعمیر و نگهداری هواپیما، باربری، باند پرواز و… است. برای برقراری امنیت در این بخش نیازمند یک سیستم نظارت تصویر مطمئن هستیم. دوربین مدار بسته در باند فرودگاه، بهتر است از انواع زیر انتخاب شود.

دوربین مدار بسته اسپیددام، قابل اتصال به آلارم

دوربین مدار بسته اسپید دام، در زمانی که آلارم هشدار به صدا درآید، محل آلارم را تشخیص داده و در جهت هشدار اعلام شده، حرکت می‌کند و از آن فضا، ویدئو ثبت می‌کند.

دوربین با ویژگی ضد مه اپتیکال

از آنجا که در محوطه بیرونی فرودگاه، باند پرواز و… مه، باران، گرد و غبار وجود خواهد داشت. لازم است دوربین مدار بسته ضد مه و گرد و غبار نصب شود. بعضی مدل‌های دوربین مدار بسنه اسپیددام، در شرایط مه، و آلودگی هوا نیز تصاویر شفاف و واضحی ثبت می‌کنند.

ثبت تصویر پانورامای 180 درجه

دوربین مدار بسته پانوراما که تصاویر 180 درجه ثبت می‌کند؛ برای نصب در فضای وسیع بسیار مناسب است. با استفاده از دوربین پانوراما (به عنوان مثال Fish Eye) هیچ گوشه‌ای از یک فضای گسترده، از دید دوربین خارج نمی‌ماند.

ثبت تصویر رنگی حتی در شب

دوربین مدار بسته تحت شبکه با استفاده از الگوریتم پردازش تصویر منحصر به فرد و سنسورCmos، در محیط تاریک و کم نور (0.0005 لوکس نوری) تصویر رنگی و با کیفیت ثبت می‌کند. این نوع دوربین مدار بسته برای تصویربرداری در شب بسیار مناسب است.

مطالب پیشنهادی

راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در حمل و نقل