• راه حل شهر امن

راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در شهر امن

منظور از شهر امن، شهری است که برای کاهش جرم، کنترل و کاهش خسارات حوادث، امنیت افراد، کنترل ترافیک از جدیدترین فناوری در سیستم نظارت و حفاظت استفاده می‌شود. با اجرای سیستم نظارت و حفاظت هوشمند در سطح شهر، نیروی انسانی کمتری نیاز است و میزان خطا کاهش می‌یابد. البته ممکن است نظارت و حفاظت هوشمند در شهر، به دلیل احتمال نقض حریم خصوصی، نگران کننده برسد؛ باید گفت زیرساخت‌های شهری و نحوه اجرای چنین سیستم نظارت و حفاظت اگر به درستی انجام شود، نه تنها امنیت شخصی افراد را نقض نمی‌کند، بلکه احساس امنیت بیشتری برای افراد در تردد شهری ایجاد می‌کند.

ساخت یک محیط امن و آرام برای توسعه و شکوفایی شهرها ضروری است. با توسعه و افزایش جمعیت شهرها، به فناوری‌های پیشرفته برای تأمین امنیت افراد و اماکن در شهر نیاز است. در سا‌ل‌های گذشته، نظارت و امنیت شهری کاملا در دست نیروهای انسانی چون: پلیس، نگهبانان و حراست بوده است. با رشد فناوری‌های ویدئویی، برای نظارت کامل و دقیق در سراسر شهر، روش کارآمدتری نسبت به استفاده از نیروی انسانی، پیدا شد. امروزه سیستم نظارت اولین گزارش از وضعیت امنیت را می‌دهد. و فرآیند رسیدگی به جرم و حوادث که توسط نیروی انسانی انجام می‌شود، را سریع و آسان ساخته است.

برای برقراری امنیت در شهر، به سیستم نظارتی و حفاظتی با آخرین تکنولوژی نیاز است. این سیستم‌ها باید به صورت مداوم به روز رسانی و آزمایش شوند؛ تا از کارکرد صحیح و نفوذناپذیری آنها مطمئن شد. سیستم نظارت و حفاظت موجود در سراسر شهر داده‌های زیادی را هر لحظه گردآوری می‌کند، این اطلاعات در مرکز داده و کنترل شهر، تحلیل شود. نتایج بررسی داده‌ها در تصمیم‌گیری مسئولان شهر نقش مفیدی خواهند داشت.

در این مقاله به بررسی راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در شهر امن می‌پردازیم، تا تمام جوانب این چالش روشن شود.

کارشناسان در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در زمینه دوربین مداربسته، سیستم حفاظتی( دزدگیر) ، شبکه های کامپیوتری و سیستم تأمین انرژی ( باتری، UPS)، آماده‌ی ارائه خدمات به سراسر ایران هستند.

مجموعه‌ی کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن، هایلوک، تی پی لینک، دلینک، سیسکو و… کلیه محصولات این برندها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم نظارتی، حفاظتی، شبکه و تأمین انرژی به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

راه حل دوربین مداربسته در شهر امن

راه حل نظارت در شهر امن

استفاده از سیستم نظارتی اولین و موثرترین قدم در مدیریت شهری است. در این قسمت از راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در شهر امن، مراحل تکاملی در استفاده از سیستم نظارتی برای ایجاد یک شهر امن با استفاده از تکنولوژی را شرح می‌دهیم. در تصویر زیر نیز، طرح شماتیک این مراحل نمایش داده شده است.

به طور اجمالی راه حل نظارت در شهر امن در سه مرحله اجرا می‌شود:

  1. در مرحله اول، در مناطق حساس و مهم شهر، دوربین مدار بسته نصب می‌شود. اطلاعات ویدئویی جمع‌آوری می‌شود تا میزان اساسی امنیت در شهر، قابل تجسم شود.
  1. در مرحله دوم یک کاربرد و امکان هوش مصنوعی بر روی منابع امنیتی ایجاد می‌کنیم تا انتقال هوشمند سیستم ویدئویی شهر را ارتقا دهیم و ویدئوها را به داده‌های loT تبدیل کنیم. کاربران در این مرحله کارکرد بهتری از گشت شهری، اجرای قانون و منابع برنامه ریزی شده بدست خواهند آورد.
  2. در مرحله سوم داده‌های loT بدست آمده از سیستم ویدئویی هوشمند با داده‌ی شبکه اطلاعات مطابق با نیاز، ترکیب می‌شوند. سپس سرویس‌ها و کاربردهای اضافی را بوجود می‌آوردند. کاربران از نقاط شهر اطلاعات باارزش و دقیق بدست می‌آورند.

در ادامه چالش و نیازهای اجرای هر یک از این مراحل راه حل نظارت در شهر امن به صورت جزئی بررسی خواهد شد.

مرحله اول: اجرای زیرساخت برای سیستم امنیت شهری

  • سیستم کنترل زمینی

سیستم کنترل زمینی، پایه و زیرساخت امنیت شهری است. در این مرحله، دوربین‌ها در مناطق و جاده‌های اصلی شهر نصب می‌شوند. این سیستم داده‌های مناسب را برای مسئولان شهری گردآوری می‌کنند.

  • سیستم کنترل هوایی

با نصب دوربین‌های PTZ با میزان بزرگنمایی زیاد، پهپاد، درون(Drones) در ارتفاعات شهر، سیستم حفاظت از حریم هوایی شهر ساخته می‌شود. سیستم کنترل هوایی نیز بخش جدا نشدنی امنیت شهری به حساب می‌آید.

  • سیستم نظارت متحرک

سیستم نظارت ثابت، معمولا تنها در بخش‌های مهم شهر انجام می‌شود. بنابراین در کل شهر، همچنان نقاط کوری وجود دارد که تحت نظارت قرار ندارند. سیستم نظارت متحرک به همین دلیل شکل گرفته است. این سیستم از دوربین‌هایی با بدنه پوشیده و دوربین دام PTZ تشکیل شده است که انعطاف پذیر هستند. سریع قابل نصب هستند و در مواقع اضطراری به سرعت در محل مورد نظر قرار می‌گیرند.

  • سیستم نظارت دارای آلارم

نصب سیستم نظارت دارای آلارم، نیاز به نیروی انسانی را به شدت کاهش می‌دهد. فناوری تشخیص هوشمند که امروزه در دوربین مدار بسته به کار گرفته می‌شود؛ باعث اطمینان بیشتر به درستی کارکرد آلارم می‌شود. وجود این سیستم نظارتی هشدار دهنده، این امکان را فراهم می‌سازد که بعد از اعلام هشدار، پلیس با افراد نزدیک در آن محل تماس بگیرد و در مورد وضعیت پیش آمده هشدار دهد. بدین ترتیب خسارات کاهش می‌یابد.

مرحله دوم: به کارگیری یک سیستم امنیت جدید به منظور هوشمندسازی شهر

  • سیستم نظارت هوشمند

با پیشرفت فناوری‌های هوش مصنوعی، امنیت شهر نیز پیشرفت‌های زیادی کرده است. امروزه با استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی، یادگیری عمیق (Deep Learning)  داده‌های تصویری را آنالیز و تحلیل می‌کنند. حتی با استفاده از نتایج آن برنامه‌های امنیتی جدیدتری فراهم می‌شود.

  • مرکز داده

لایه‌های نظارتی مختلف در شهر وجود دارد و هر لحظه داده‌های بسیاری ثبت و ارسال می‌کنند. صرف داشتن سیستم نظارت در شهر، امنیت را به طور کامل تضمین نمی‌کند. لازم است داده‌های ویدئویی و… در مرکزی جمع آوری و تحلیل شوند. به همین دلیل به یک مرکز داده اصلی در شهر نیاز است. داده‌ها در آن جمع آوری، تحلیل و آنالیز می‌شوند. در این مرکز لازم است مانیتورهای بزرگ با کیفیت تصویر عالی، سیستم‌های پرقدرت و مجهز به آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی و یادگیری عمیق باشند. و پس از آنالیز داده‌ها و طراحی برنامه متناسب با داده و نیازها، آنها را به بخش مرتبط ارسال کنند.

مرحله سوم: تحلیل داده‌ها و بکارگیری نتایج به منظور ارتقا امنیت شهر

حجم بالای ویدئوهای ضبط شده از شهر، در مرحله اول زمینه نظارت را فراهم کرده است. با ارتقای نظارت با روش‌های هوشمندانه در مرحله دوم، داده‌های زیادی تولید می‌شود. و به داده LOT تبدیل می‌شوند، که اگر با اطلاعات کسب و کار هر کاربر، همراه شود، به درک امکانات و خدمات سیستم نظارت و امنیت در شهر کمک می‌کند.

نظارت در شهر، در هر قسمت نیازها و چالش‌های خاصی دارد. در ادامه این مقاله به بررسی راه حل نظارت شهر امن در بخش‌های مختلف شهر می‌پردازیم.

کارشناسان با تجربه در کی نو کاشان آماده‌ی ارائه مشاوره رایگان، پشتیبانی و فروش انواع دوربین مدار بسته و تجهیزات لازم برای داشتن یک شهر امن هستند.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن در کاشان و نمایندگی هایلوک در کاشان و… کلیه محصولات این شرکتها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. انواع تجهیزات دوربین مدار بسته را در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مشاهده و مقایسه کنید.

ویژگی ها

راه حل دوربین مداربسته در حمل و نقل عمومی
     
     
راه حل دوربین مداربسته در ساختمان های بلند

اتاق کنترل
     
راه حل دوربین مداربسته در ترافیک

راه حل شهر امن

راه حل تامین انرژی (یو پی اس و باتری) در شهر امن

امروزه باپیشرفت تکنولوژی، در تمام بخش‌های شهری تجهیزات الکترونیکی وجود دارد. در مراکز حساس شهری مانند ارگان‌ها دولتی، بهداشتی، نظامی و… سیستم تامین انرژی باید به گونه‌ای طراحی شود که در تمام ساعات شبانه روز تجهیزات الکترونیکی، برق مورد نیاز در اختیارشان باشد.

هر نوع قطعی برق و نوسان ولتاژ برق شهری، می‌تواند به این تجهیزات آسیب برساند. تجهیزات الکترونیکی قیمت بالایی دارند و جبران خسارات وارد شده به آنها گاه غیرقابل جبران است. همچنین تعمیر تجهیزات الکترونیکی، اغلب زمان و هزینه‌ی زیادی را نیاز دارد.
به منظور جلوگیری از این خسارات، و به هم نخوردن نظم عمومی شهر، توصیه می‌شود در کنار تمامی تجهیزات الکترونیکی مهم شهر، از یو پی اس مجزا استفاده شود.

علاوه بر مراکز دولتی و نظامی، درمانی شهر، با قرار دادن یو پی اس در تقاطع شهری(چهارراه‌ها)، ایستگاه مترو و سیستم حمل و نقل عمومی و… نظم شهر حفظ می‌شود. احتمال تصادف، سرقت، خرابکاری نیز کاهش می‌یابد.

در هریک از این بخش‌های شهری، پس از بررسی نوع تجهیزات، میزان حساسیت آن و… یک نوع یو پی اس متناسب با آن بخش استفاده خواهد شد.

کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در سیستم تأمین انرژی ( UPS و باتری )، آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی مگا مداوم کلیه محصولات این شرکت‌ را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه انواع باتری و یو پی اس به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

راه حل شهر امن

راه حل حفاظت در شهر امن

شهر امن، نیازمند امنیت در شهر است. و شهر بخش‌های حساس و پر اهمیتی دارد. به منظور برقراری امنیت در تمام این بخش‌ها، علاوه بر وجود نظارت کامل یعنی دوربین مدار بسته در سطح شهر، نیازمند وجود سیستم‌حفاظتی برای بخش‌های ضروری شهر است.

ارگان‌های دولتی و نظامی، سیستم درمان شهر، سیستم مقابله با حوادث، بانک و…. برای کارکرد صحیح و پیشگیری از نفوذ و خرابکاری یا سرقت، باید به قوی‌ترین و جدیدترین سیستم حفاظت مجهز باشند.

راه حل حفاظت در شهر امن، چالش‌های فراوانی دارد. در انتخاب و نصب هر سیستم حفاظت و سنسور باید به محل موردنظر، مخاطرات موجود در آنجا و شرایط محیطی توجه کرد. یک سیستم حفاظت زمانی کارآمد خواهد بود که به صورت مداوم (شبانه روزی) و با کمترین خطا فعال باشد. اگر میزان خطا بالا رود، اطمینان به هشدارهای اعلام شده کم می‌شود و ممکن است حوادثی رخ دهد.

با صادر شدن هشدار امنیتی در مرکز کنترل یا امنیت شهر، مسئولان حفاظت شهری برای مقابله با ناامنی دست به عمل می‌زنند. برای سرعت بخشیدن به فرآیند رسیدگی به تخلفات و حوادث بهتر است از آلارم آدرس پذیر استفاده شود. در این صورت با صدور هشدار به مرکز کنترل، ماموران متوجه محل دقیق حادثه می‌شوند و نزدیک‌ترین نیروها به محل تخلف مراجعه می‌کنند.

کی نو کاشان با پشتوانه چند سال تجربه، آماده مشاوره، ارائه تجهیزات، نصب و پشتیبانی انواع سیستم حفاظتی در سراسر ایران است.

کی نو کاشان به عنوان نمایندگی ای وی اس (AVS)، نمایندگی آپکس (APEX) و… کلیه محصولات این برندها را با گارانتی معتبر عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم حفاظتی به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه نمایید.