• راه حل مرکز خرید

چالش‌های حفاظت، نظارت و شبکه در مراکز خرید

مرکز تجاری اغلب ساختمانی چند طبقه و متشکل از ده‌ها و گاه صدها واحد تجاری است. تحقیقات نشان می‌دهد امروزه افراد تمایل دارند با مراجعه به یک مرکز تجاری، تمامی اقلام موردنیاز خود را در زمان کمتری، تهیه کنند. بدین ترتیب مراکز خرید، روزانه میزبان افراد زیادی هستند.

در قدم اول تامین امنیت مرکز خرید اهمیت بالایی دارد. امنیت پایین یک مرکز خرید سبب می‌شود که صاحبان مشاغل کمتر مایل باشند در مرکز تجاری فعالیت کنند. بنابراین امنیت واحدهای تجاری اولویت اول در مراکز خرید است. به منظور برقراری امنیت واحدهای تجاری، استفاده از دوربین مدار بسته و سیستم حفاظتی (دزدگیر) توصیه می‌شود.

وجود یک سیستم تامین انرژی در مرکز تجاری از دیگر عوامل برقراری امنیت در مرکز خرید است. با بهره گیری از یو پی اس و باتری در مرکز تجاری، با قطع شدن برق شهر، برق مرکز تجاری فوری قطع نمی‌شود. در این حالت با قطعی برق شهر، دوربین مدار بسته و سیستم حفاظت مرکز تجاری از کار خارج نمی‌شوند و زمینه‌ی خرابکاری و سرقت در مرکز خرید فراهم نمی‌شود.

همچنین وجود شبکه در مرکز تجاری، دسترسی مراجعین را به اطلاعات مرکز خرید آسان می‌کند. همچنین وجود اینترنت Wifi رایگان البته با محدودیت‌های مشخص، از جذابیت‌های مرکز خرید برای افراد مراجع خواهد بود.

در این مقاله تصمیم داریم به چالش‌های راه حل نظارت، حفاظت و شبکه را در مرکز تجاری بپردازیم. و تجهیزات و نکات مهم در نظارت، حفاظت و شبکه در مرکز تجاری را بررسی کنیم.

کارشناسان در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در زمینه دوربین مداربسته، سیستم حفاظتی( دزدگیر) ، شبکه های کامپیوتری و سیستم تأمین انرژی ( باتری، UPS)، آماده‌ی ارائه خدمات به سراسر ایران هستند.

مجموعه‌ی کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن، هایلوک، تی پی لینک، دلینک، سیسکو و… کلیه محصولات این برندها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم نظارتی، حفاظتی، شبکه و تأمین انرژی به بخش فروشگاه کی نو کاشان مراجعه کنید.

راه حل مراکز خرید

دوربین مدار بسته در مرکز خرید

همانطور که پیش از این گفتیم، امروزه مراکز خرید، جذابیت بالایی برای خرید نیاز افراد هستند. با توجه به تردد زیاد افراد، استفاده از دوربین مدار بسته در مرکز تجاری ضرورت دارد. با استفاده از دوربین مدار بسته، فرصت سرقت، خرابکاری و مزاحمت برای مراجعان، کاهش می‌یابد.

برای کنترل ورود و خروج افراد نصب دوربین مدار بسته در ورودی مرکز تجاری نقش موثری دارد. همچنین با استفاده از دوربین مدار بسته در سالن و راهروها، امنیت مراجعان و مغازه داران نیز تأمین می‌شود.

مراکز خرید اغلب چند طبقه با راهرو و پاگردهای زیاد، آسانسور، فضای سبز پیرامونی و انبار هستند. نظارت در هر کدام از این فضاها چالش متفاوتی دارد. در این مقاله شرایط هر قسمت مرکز خرید را بررسی می‌کنیم و دوربین مدار بسته مناسب هر بخشِ مرکز تجاری را پیشنهاد می‌دهیم.

کارشناسان کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، پشتیبانی دوربین مداربسته، آماده‌ی ارائه سیستم نظارت تصویری در سراسر ایران را هستند.

مجموعه‌ی کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن در کاشان و نمایندگی هایلوک در کاشان و… کلیه محصولات این شرکتها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. انواع تجهیزات دوربین مدار بسته را در قسمت فروشگاه کی نو کاشان مشاهده و مقایسه کنید.

ویژگی ها

استفاده از دوربین مداربسته در محیط داخلی
     
استفاده از دوربین مداربسته در صندوق فروشگاه
     
راه حل حفاظت در انبار

استفاده از دوربین مداربسته در ورودی
       
استفاده از دوربین مداربسته درپارکینگ
       
اتاق کنترل

راه حل شبکه در مراکز خرید

راه حل شبکه در مرکز تجاری

در نگاه اول به نظر می‌رسد که نیازی به راه حل شبکه در مرکز تجاری نخواهیم داشت. با نگاهی دقیق‌تر به نیاز مراجعان و حتی کارکنان مرکز خرید به لزوم راه حل شبکه در مرکز خرید پی خواهیم برد.

مرکز تجاری مجموعه‌ای از فروشگاه، رستوران، کافه و… است که بیشتر نیاز به تفریح و سرگرمی افراد را برآورده می‌کنند. مراجعان، در بدو ورود به مرکز خرید، در یافتن محل دقیق فروشگاه یا رستوران موردنظر دچار سردرگمی می‌شوند. در مراکز تجاری کوچک وجود فرد راهنما در ورودی مرکز خرید تا حد بالایی راهنمای مراجعان خواهد بود.

مراکز خرید وسیع، با صدها واحد تجاری و تفریحی، نیازمند دسترسی همه افراد به یک راهنما است. راهنما باید در تمام طبقات در دسترس باشد، در هر لحظه پاسخگوی چندین نفر باشد و در پاسخگویی دچار خطا نشود. با توجه به این شرایط، به نظر می‌رسد وجود یک شبکه اطلاعات جامع که از طریق یک شبکه داخلی یا اینترنت در اختیار همه افراد باشد، راهکار مناسبی است.

کارشناسان شبکه در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، پشتیبانی  تجهیزات شبکه، آمادگی ارائه خدمات در سراسر ایران را دارند.

فروشگاه کی نو کاشان به عنوان نمایندگی تی پی لینک در کاشان و نمایندگی سیسکو در کاشان و… کلیه محصولات این شرکتها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات شبکه به بخش فروشگاه در وبسایت کی نو کاشان مراجعه کنید.

در ادامه به بررسی تجهیزات شبکه موردنیاز برای راه حل شبکه در مرکز تجاری می‌پردازیم.

اکسس پوینت (Access Point)

در مراکز خرید دسترسی به اینترنت از طریق WiFi به مراجعین برای جستجوی کالاهای مورد نظرشان، مقایسه قیمت­‌ها و حتی برای گذران وقت و رفع خستگی، کمک شایانی می‌کند. همچنین بر روی این بستر سرویس‌­های خاصی جهت معرفی فروشگاه­‌ها، امکانات، قیمت­‌ها، تبلیغات و … ارائه می‌شود. دسترسی به اطلاعات مرکز خرید برای مراجعین به سادگی صورت پذیرد و مراجعین نیاز به مراجعه به اطلاعات مرکز را نداشته باشند. وجود این امکان در افزایش رضایت مراجعین تاثیر بسزایی دارد.

به منظور در اختیار قرار دادن اینترنت در همه نقاط مرکز تجاری، استفاده از چندین اکسس پوینت در طبقات مرکز خرید لازم است. با دقت در انتخاب اکسس پوینت با توجه به فضای محیط، محل نصب و میزان بُرد هر اکسس پوینت، می‌توان با استفاده از تعداد کمتری اکسس پوینت، پوشش اینترنتی بدون نقصی را ایجاد کرد. به منظور مشاهده و مقایسه انواع اکسس پوینت می‌توانید به وبسایت کی نو کاشان مراجعه کنید.

راه حل تامین انرژی (یو پی اس و باتری) در مرکز تجاری

در مرکز تجاری، تعداد بالایی تجهیزات الکتریکی اعم از تابلوهای نئونی تبلیغاتی و تزئینی، سیستم و شبکه کامپیوتری، آسانسور، پله برقی و… وجود دارد. به منظور حفاظت از تجهیزات الکتریکی و افزایش عمر آن‌ها، استفاده از یو پی اس  و باتری در مرکز تجاری لازم است. استفاده از یو پی اس و باتری، جریان برقی پایدار و بدون قطعی و نوسان در مرکز خرید ارائه می‌دهد.

به منظور ایجاد ضریب اطمینان بالاتر برای راه حل تامین انرژی در مرکز تجاری، در بخش‌های مختلف از یو پی اس مجزا استفاده می‌شود. در این صورت خرابی یو پی اس در یک قسمت، باعث قطع و اختلال در برق کل مرکز نمی‌شود.

نکته دیگری که در راه حل تامین انرژی در مرکز خرید باید به آن توجه داشت، وجود ژنراتور در سیستم تامین انرژی در کنار یو پی اس است.

برای عملکرد بی تقص و مداوم سیستم اعلام حریق و اطفای حریق در مرکز خرید، استفاده از یو پی اس و باتری ضرورت دارد. کارشناسان فنی در کی نو کاشان، استفاده از یو پی اس آنلاین در کنار سیستم اعلام و اطفای حریق توصیه می‌کنند. یو پی اس آنلاین، زمان سوئیچینگ صفر میلی ثانیه دارد. یعنی فاصله زمانی بین قطع برق شهر و اتصال برق یو پی اس صفر میلی ثانیه است.

یو پی اس دیگری که برای سیستم اطفای حریق مناسب است یو پی اس با تکنولوژی IGBT است. در یو پی اس IGBT به جای ترانس از ادوات الکترونیکی استفاده شده است. بدین ترتیب یو پی اس، ولتاژ خروجی با کیفیت بالاتری را ارائه می‌کند. یو پی اس IGBT وزن کمتری دارد و جابه جایی، نگهداری و تعمیر آن آسان است.

مجموعه‌ی کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در سیستم تأمین انرژی( باتری، UPS)، آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی مگا مداوم کلیه محصولات این شرکت‌ را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه انواع باتری و یو پی اس به فروشگاه کی نو کاشان مراجعه کنید.

ویژگی 

اتاق کنترل
     
آسانسور

راه حل حفاظت در مراکز تجاری

راه حل حفاظت در مرکز تجاری

در جوامع امروزی با وجود حوادثی نظیر سرقت، تخریب، ایجاد نا امنی، لزوم استفاده از سیستم اعلام سرقت امر ضروری به نظر می‌رسد. آنچه در کارکرد سیستم حفاظت اهمیت دارد؛ حفاظت مستمر، دقیق و بدون خطای سیستم حفاظت از محیط پیرامون است. چنانچه به هر دلیل این سیستم‌ها به صورت صحیح کار نکنند و یا اشتباه هشدار بدهند علاوه بر اینکه زمینه را برای وقوع سرقت و خرابکاری فراهم می‌کند، حس عدم اطمینان نسبت به سیستم حفاظت و هشدارهای صادر شده ایجاد می‌کند.

مرکز خرید، محلی با گردش مالی بالا و رفت و آمد زیاد است، با توجه به نرخ بالای مراجعین و تعدد واحد تجاری، توجه به راه حل حفاظت در مرکز تجاری ضرورت دارد. لازم است برای هر یک از واحدها و همچنین مکان‌های حساس همچون اتاق کنترل، موتورخانه و انبار به صورت مجزا سیستم حفاظت متناسب با آن شرایط، استفاده شود.

البته به طور معمول در هر مرکز خرید، یک سیستم حفاظت جامع برای فضای عمومی مرکز خرید استفاده شده است. اجرای سیستم اعلام سرقت برای هر واحد بر عهده‌ی مالک یا متصرف همان واحد است. در ادامه‌ی این مقاله به بررسی چالش‌های راه حل حفاظت در مرکز تجاری می‌پردازیم.

کارشناسان با تجربه‌ی کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی سیستم حفاظتی( دزدگیر) آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارند.

همچنین فروشگاه کی نو کاشان به عنوان نمایندگی برندهای معتبری چون ای وی اس (AVS) ، آپکس (Apex) و… کلیه محصولات این شرکت‌ها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم حفاظتی (دزدگیر) به وبسایت کی نو کاشان مراجعه کنید.

ویژگی 

اتاق کنترل
     
راه حل حفاظت در انبار
     
استفاده از دوربین مداربسته در محوطه بیرونی