• راه حل نظارت و حفاظت و شبکه در مجتمع مسکونی

راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در مجتمع مسکونی

امروزه با رشد جمعیت و افزایش نیاز به مسکن، مجتمع‌های مسکونی جایگزین خانه‌های شخصی شده‌اند. در مجتمع مسکونی، ممکن است صدها نفر ساکن باشند. برخی از مجتمع‌های مسکونی از امکانات بالاتری نسبت به یک آپارتمان، برخوردارند. امکاناتی چون زمین ورزش و بازی، استخر، سونا، جکوزی، سالن ورزش، کافه تریا و…

آنچه تمام افراد از خانه انتظار دارند، احساس امنیت و آرامش است. مجتمع مسکونی به دلیل جمعیت بالایی که در خود جای داده است، به نوعی با چالش‌هایی چون مسئله نظارت، حفاظت و شبکه در مجتمع مسکونی،  همراه است.

در مجتمع مسکونی، روزانه افراد زیادی تردد می‌کنند. بنابراین به منظور برقراری امنیت و نظارت همه جانبه در ساختمان، لازم است سیستم نظارتی و حفاظتی مناسبی انتخاب شود. اگر دوربین مدار بسته متناسب با هر فضا انتخاب شود و دوربین‌ها در محل صحیحی نصب شوند،تردد افراد و وقایع در همه‌ی بخش‌های ساختمان کنترل و ثبت خواهد شد.

برای آنکه تمام سیستم حفاظتی و نظارتی در مجتمع مسکونی به درستی عمل کنند، لازم است تحت پوشش شبکه سراسری قرار گیرند. منبع تامین انرژی تمام سیستم حفاظت و نظارت در مجتمع مسکونی باید به گونه‌ای باشد که قطعی و نوسان برق اختلالی در کارکرد آنها ایجاد نکند.

در این قسمت به بررسی نیازها و ضرورت‌های راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در مجتمع مسکونی می پردازیم.

کارشناسان فنی ما در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در حوزه های دوربین مداربسته، سیستم حفاظتی( دزدگیر) ، شبکه های کامپیوتری و سیستم تأمین انرژی  باتری ( UPS آماده ارائه خدمات به سراسر ایران می باشند.

فروشگاه کی نو کاشان به عنوان نمایندگی برندهای معتبری چون هایک ویژن، هایلوک، تی وی تی، تی پی لینک، دلینک، سیسکو، آپکس و… کلیه محصولات این شرکتها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم نظارتی، حفاظتی، شبکه و تأمین انرژی به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

راه حل دوربین مداربسته در مجتمع مسکونی

دوربین مدار بسته در مجتمع مسکونی

مهم‌ترین روش برای برقراری امنیت در مجتمع مسکونی، استفاده از دوربین مدار بسته در مجتمع مسکونی است. با توجه به تردد زیاد افراد به مجتمع مسکونی، وسعت فضای داخلی و محوطه بیرونی مجتمع مسکونی، استفاده از دوربین مدار بسته در مجتمع مسکونی ضرورت دارد. دوربین مدار بسته علاوه بر پیشگیری از وقوع جرایم، در صورت بروز حادثه و یا جرم، بررسی و یافتن علت و برخورد با مجرم را آسان می‌سازد.

ورودی ساختمان، لابی یا سالن انتظار، راهروها، محوطه بیرونی ساختمان از جمله قسمت‌هایی هستند که نیازمند است با دوربین مدار بسته تحت نظارت قرار گیرند. محل نصب دوربین مدار بسته و نوع دوربین در هر قسمت اگر به خوبی انتخاب شود، با تعداد کمتری دوربین مدار بسته، فضای وسیعی را می توان تحت نظارت قرار داد.

محل نصب و نوع دوربین مدار بسته انتخاب شده بهتر است به گونه‌ای باشد که در تمام ساعات روز تصویر با کیفیتی ارائه دهد. امکان خرابکاری یا دستکاری دوربین توسط افراد، به حداقل برسد.

کارشناسان ما در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، پشتیبانی دوربین مداربسته، آمادگی ارائه خدمات و تجهیزات در زمینه‌ی سیستم نظارت تصویری در سراسر ایران را دارند.

فروشگاه کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن در کاشان و نمایندگی هایلوک در کاشان و… کلیه محصولات این شرکتها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. انواع تجهیزات دوربین مدار بسته را در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مشاهده و مقایسه نمایید.

ویژگی ها

استفاده از دوربین مداربسته در ورودی
     
محیط بیرونی
 
   
استفاده از دوربین مداربسته درپارکینگ

آسانسور
      
اتاق کنترل

راه حل مجتمع مسکونی

راه حل شبکه در مجتمع مسکونی

در وهله اول ممکن است به نظر برسد که وجود یک شبکه در مجتمع مسکونی ضرورت ندارد. باید گفت، برای کارکرد صحیح و بدون نقص سیستم نظارت و حفاظت در مجتمع مسکونی، نیاز به وجود یک پوشش شبکه‌ای است. از طرفی امروزه با پیشرفت تکنولوژی، و انجام اینترنتی بسیاری از کارها، و ارتباط بین وسایل و تجهیزات مختلف در بستر اینترنت، وجود یک شبکه اینترنت پرسرعت اهمیت دارد. شبکه در مجتمع مسکونی، باید پر قدرت، سریع و با امنیت بالا باشد. تا افراد مختلف نتوانند به هسته شبکه دسترسی پیدا کنند، و احتمال نفوذ و خرابکاری کاهش یابد. در این مقاله به نکات مهم در اجرای راه حل شبکه در مجتمع مسکونی می‌پردازیم.

کارشناسان شبکه در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، پشتیبانی  تجهیزات شبکه، آمادگی ارائه خدمات در سراسر ایران را دارند.

فروشگاه کی نو کاشان به عنوان نمایندگی تی پی لینک در کاشان و نمایندگی سیسکو در کاشان و… کلیه محصولات این شرکتها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات شبکه به  فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

Router (مسیریاب)

جهت کنترل، ایجاد محدودیت و اولویت دسترسی به اینترنت و دسترسی به قسمت‌­های مختلف شبکه‌­ای، نیاز به یک مسیریاب (Router) قدرتمند خواهیم داشت. مسیریاب وظیفه مدیریت ارتباط شبکه‌­ای بین بخش­‌های مختلف و همچنین ارتباط با اینترنت را انجام می‌­دهد. علاوه بر کنترل ارتباطات و ایجاد محدودیت­‌های داخلی، کنترل حملات شبکه‌­ای و دسترسی­‌های خارجی نیز به عهده‌­ی مسیریاب است.

شبکه در مجتمع مسکونی تعداد کاربران اینترنت زیادی دارد. و کاربران به طور مداوم به اینترنت با سرعت ثابت نیاز دارند، وجود یک کنترل کننده‌­ی سرعت الزامی ا­ست. مسیریاب­ این امکان را به شما می‌دهند. به این ترتیب پهنای باند اینترنت به صورت منصفانه بین کاربران شبکه تقسیم می‌شود. با کمک تنظیمات مسیریاب، به هر یک از کاربران به میزان دلخواه اجازه‌­ی استفاده از پهنای باند داده می‌شود. حتی دسترسی‌ خاصی برای میهمانان با سرعت و ترافیک دلخواه ایجاد می‌شود. انواع روتر را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان تهیه نمایید.

NAS Storage

حفظ و نگهداری اطلاعات سیستم نظارت و حفاظت در مجتمع مسکونی اهمیت دارد. همچنین بازگرداندن اطلاعات پاک شده، در صورت امکان، مستلزم صرف هزینه و زمان بسیار بالایی است. به همین علت، استفاده از یک ذخیره کننده‌ حرفه‌­ای NAS Storage اجتناب ناپذیر است. وجود یک ذخیره ساز که از پروتکل­‌های ایمن جهت ذخیره سازی و پشتیبان گیری از اطلاعات استفاده می­‌نماید، اطمینان خاطر بیشتری فراهم می‌کند.

علاوه بر نگهداری اطلاعات مربوط به مجتمع­ مسکونی، به منظور ایجاد آرشیو فیلم­‌های سینمایی-آموزشی و ایجاد دسترسی پخش فیلم برای ساکنان، نیاز به یک حافظه‌ مرکزی با نرخ انتقال اطلاعات بالا روی بستر شبکه داریم. که به شما اجازه کنترل و محدود کردن دسترسی کاربران به اطلاعات این حافظه را بدهد. لذا وجود یک حافظه­‌ی مرکزی در مجتمع به شما جهت خدمت رسانی بهتر به کاربران کمک شایانی خواهد نمود.

نس-سرور

اکسس پوینت (Access Point)

 جهت ایجاد دسترسی بی­ سیم به اینترنت از طریق WiFi برای ساکنان و میهمانان مجتمع مسکونی می­توان از اکسس پوینت­ استفاده نمود. استفاده از چند اکسس پوینت­ با کیفیت، سرویس پایدارتر و پوشش گسترده­‌تری را برای کاربران ایجاد می­‌نماید. انواع اکسس پوینت را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان تهیه نمایید.

استفاده از باتری و یو پی اس در مجتمع مسکونی

استفاده از یو پی اس و باتری در مجتمع مسکونی، سبب می‌شود که بلافاصله پس از قطع برق شهر، برق قسمتِ مجهز به یو پی اس قطع نشود.

در مجتمع مسکونی، استفاده از یو پی اس در همه قسمت‌ها ضرورت ندارد. توصیه کارشناسان فنی کی نو کاشان، استفاده‌ی یو پی اس در تجهیزات آسانسور است. با استفاده از یو پی اس در آسانسور، اگر برق قطع شود، آسانسور از کار نمی‌ایستد. بلکه تا چند دقیقه برق لازم برای ادامه حرکت را در سیستم ذخیره دارد. در نتیجه افراد حاضر در آسانسور بدون توقف در طبقات پیاده خواهند شد.

یو پی اس انواع مختلفی دارد که هر کدام طرز کار، امکانات و قیمت متفاوتی دارند. پیش از خرید یو پی اس بهتر است، با کمک مشاورین متخصص در زمینه سیستم تامین انرژی، از یو پی اس مناسب محل موردنظر خود مطلع شوید.

با توجه به نیازهای موجود در آسانسور، باید گفت انتخاب یک یو پی اس لاین اینتراکتیو انتخاب خوب و با صرفه اقتصادی خواهد بود.

بخش مهم دیگری از مجتمع مسکونی که نیازمند یو پی اس است، اتاق کنترل یا حراست مجتمع است. با استفاده از یک یو پی اس در حراست مجتمع مسکونی، حتی با خرابی یا قطع برق مجتمع، سیستم نظارتی مجتمع مسکونی از دسترس خارج نخواهد شد. با نظارت مداوم و بدون توقف دوربین مدار بسته در مجتمع مسکونی، احتمال خرابکاری، سرقت، مزاحمت و.. به شدت کاهش می‌یابد.

انتخاب یک یو پی اس لاین اینتراکتیو در حراست مجتمع مسکونی، انتخابی مناسب و با صرفه اقتصادی خواهد بود.

کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در سیستم تأمین انرژی( باتری، UPS)، آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی مگا مداوم کلیه محصولات این شرکت‌ را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه انواع باتری و یو پی اس به فروشگاه اینترنتی کی نو مراجعه کنید.

استفاده از سیستم حفاظت در مجتمع مسکونی

در ذهن همه افراد، خانه با مفهوم امنیت گره خورده است. در واقع خانه را جایی می‌دانیم که در آن احساس امنیت می‌کنیم.

اما از طرفی اخبار  وقوع سرقت، قتل، مزاحمت و بسیاری از خطرات دیگر را به ما یادآوری می‌کنند. در این شرایط، احساس عدم امنیت و ترس همیشگی از سرقت و ورود افراد ناشناس به خانه، حسی آشنا برای تمام افراد است.

استفاده از سیستم حفاظت در محل زندگی، تا حد بالایی، آرامش و امنیت از دست رفته را به ما بر می‌گرداند.در نظر گرفتن یک استفاده از سیستم حفاظت در مجتمع مسکونی، به دلیل تعداد ساکنین زیاد و تردد افراد مختلف، امری اجتناب ناپذیر است.

اگر چه در بیشتر مجتمع‌های مسکونی در کنار درب ورودی، نگهبان قرار دارد و تردد افراد را به ساختمان، کنترل می‌کند. اما استفاده از سیستم حفاظت در مجتمع مسکونی، امنیت مجتمع مسکونی را تقویت می‌کند.

پیشنهاد کارشناسان فنی در کی نو کاشان، استفاده از سیستم اعلان سرقت است که آلارم آدرس پذیر داشته باشد. در این صورت اگر فردی به هر یک از آپارتمان‌ها یا هر قسمت مجتمع، به صورت غیر مجاز وارد شود؛ صدای هشدار علاوه بر اطلاع ورود غیرمجاز به نگهبانی، محل دقیق وقوع را نیز اطلاع می‌دهد. در نتیجه با سرعت بیشتری از هر حادثه‌ای پیشگیری خواهد شد یا مجرم دستگیر می‌شود.

مجموعه‌ی کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی سیستم حفاظتی( دزدگیر) آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی برندهای معتبری چون ای وی اس (AVS) و … کلیه محصولات این شرکت‌ها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم حفاظتی (دزدگیر) به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه نمایید.

تجربه های موفق 

راه حل مجتمع بهاران
مجتمع سیمان کویر
مجتمع الهیه
مجتمع
تجربه موفق: مجتمع مسکونی دیانت