• راه حل نظارت در سیستم حمل و نقل عمومی

دوربین مدار بسته در حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی از بخش‌های مهم و حیاتی شهر است. افراد زیادی روزانه از وسایل نقلیه عمومی مثل، مترو، اتوبوس، ایستگاه اتوبوس، تاکسی و… استفاده می‌کنند. این قسمت‌ها علاوه بر اهمیتی که در سیستم حمل و نقل دارند، مناطق پر ریسکی هستند. حملات تروریستی، درگیری، مزاحمت، سرقت و… ممکن است رخ دهد. استفاده از یک سیستم نظارت در حمل و نقل عمومی ضرورت دارد. یک سیستم نظارت پیشرفته و متصل به مرکز کنترل شهری تا میزان زیادی در کاهش احتمال بروز این حوادث موثر است.

دوربین مدار بسته در حمل و نقل عمومی باید به گونه‌ای باشد که در تمام طول شبانه روز و تمام شرایط آب و هوایی تصاویر دقیق و با کیفیتی ارائه دهد. دوربین باید متناسب با محیطی که در آن نصب خواهد شد، انتخاب شود. اگر دوربین مدار بسته در فضای باز و بدون سقف نصب می‌شود، بهتر است بدنه فلزی و مقاوم در شرایط آب و هوایی مانند باران، مه، گرد و غبار باشد. با مراجعه به وبسایت کی نو کاشان انواع دوربین مداربسته قابل مشاهده است.

به منظور ثبت تصاویر رنگی و واضح حتی در شب، دوربین مدار بسته در حمل و نقل عمومی باید ویژگی Day & Night داشته باشد.

دوربین مدار بسته با تکنولوژی Day & Night

در دوربین مدار بسته با تکنولوژی Day & Night به جای قطعات فیزیکی که پیش از این استفاده می‌شد، از الگوریتم‌های هوشمند و سنسورهای پیشرفته استفاده می‌شود. این سنسورها، با دقت بالایی نور و تغییر حالت شب و روز را تشخیص می‌دهند. با تنظیم نور محیط در تصویر، تصاویر را با دقت و جزییات ثبت می‌کنند.

DAY-AND-NIGHT

مطالب پیشنهادی

راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در شهر امن