• راهکار نظارت در فرود

راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در حمل و نقل

در گذشته حمل و نقل، به دلیل دشواری‌ها و خطراتی موجود، چندان رونق نداشت. امروزه، با گسترش تکنولوژی و ساخت انواع وسایل حمل و نقل چون خودرو، اتوبوس، قطار، هواپیما و…صنعت حمل و نقل رشد قابل توجهی داشته است.

رفت و آمد با انواع وسایل حمل و نقل، هم به صورت روزانه و درون شهری انجام می‌شود و هم شامل ترانزیت کالا و مواد سوختی به نقاط مختلف جهان است. به منظور جلوگیری از قاچاق کالا و سوخت، ورود و خروج کالاهای ممنوع هر کشور در سفر، باید تمهیدات نظارت و حفاظتی در نظر گرفت. همچنین نظارت بر جاده‌های زمینی و هوایی و ریل شهری، لازمه‌ی برقراری نظم و امنیت است. با توسعه شهرها و صنعت حمل و نقل، نظارت بر سیستم حمل و نقل با روش‌های قدیمی، نیازمند نیروی انسانی زیادی است و از طرف دیگر روش‌های قدیم، پر از خطا هستند.

تکنولوژی به سیستم حمل و نقل و نظارت بر آن نیز وارد شده است. استفاده از دوربین مدار بسته تحت شبکه که متناسب با نیازهای حمل و نقل برنامه‌ریزی شده‌اند، دقت را در فرآیند نظارت افزایش داده است. همچنین استفاده از سنسورهای حساس به انواع مواد ممنوعه چون اسلحه، اجناس فلزی دیگر و… به روند بازرسی کمک کرده است.

سیستم حمل و نقل، یک سیستم گسترده با نیازهای متفاوت است. در این مقاله، به منظور بررسی چالش‌های راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در حمل و نقل، ما بخش فرودگاه را انتخاب کرده‌ایم و به طور مفصل به راه حل نظارت، حفاظت و شبکه در فرودگاه می‌پردازیم. مسئله نظارت در جاده‌های درون شهری و برون شهری، مسئله مهم و پر چالشی است که به طور مجزا، در بخش راه حل نظارت در ترافیک به آن پرداخته‌ایم.

کارشناسان در کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در زمینه دوربین مداربسته، سیستم حفاظتی( دزدگیر) ، شبکه های کامپیوتری و سیستم تأمین انرژی ( باتری، UPS)، آماده‌ی ارائه خدمات به سراسر ایران هستند.
مجموعه‌ی کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن، هایلوک، تی پی لینک، دلینک، سیسکو و… کلیه محصولات این برندها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. تجهیزات سیستم نظارتی، حفاظتی، شبکه و تأمین انرژی را در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مشاهده و مقایسه نمایید.

استفاده از دوربین مداربسته در فرودگاه

راه حل نظارت در فرودگاه

فرودگاه یک محیط وسیع و تشکیل شده از ورودی، خروجی، گیت بازرسی، سالن انتظار، راهرو، پارکینگ هواپیما، پارکینگ خودرو و… است. فرودگاه در تمام ساعات روز پذیرای افراد زیادی است. برقراری امنیت و اطمینان از کارکرد صحیح تمام قسمت‌های فرودگاه نیازمند وجود یک سیستم نظارت در فرودگاه است.

با توجه به وسعت فرودگاه و بخش‌های متفاوت آن، راه حل نظارت در فرودگاه با چالش‌هایی همراه خواهد بود. سیستم امنیتی و نظارتی فرودگاه باید همزمان داده‌ها و اطلاعات مهم را با سایر فرودگاه‌ها، اداره پلیس، گمرک، اورژانس، واحد امنیت و عملیات فرودگاه به اشتراک بگذارد. تا تهدید‌ها یا موارد امنیتی احتمالی در کمترین زمان، تشخیص داده شود و با آنها مقابله کرد.

در ادامه‌ی این مقاله چالش‌های راه حل نظارت در فرودگاه بررسی می‌شوند. همچنین بهترین تجهیزات نظارتی مناسب فرودگاه معرفی می‌شوند.

کی نو کاشان  با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، پشتیبانی دوربین مداربسته، آماده‌ی ارائه سیستم نظارت تصویری در سراسر ایران را دارد.

همچنین کی نو کاشان به عنوان نمایندگی هایک ویژن در کاشان و نمایندگی هایلوک در کاشان و… کلیه محصولات این شرکتها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. انواع تجهیزات دوربین مدار بسته را در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مشاهده و مقایسه کنید.

ویژگی ها

استفاده از دوربین مداربسته در ورودی
       
راه حل ساختمان اداری
       
استفاده از دوربین مداربسته در پارکینگ هواپیما

راه حل برج مراقبت
     
اتاق کنترل
     
استفاده از دوربین مداربسته در فروشگاه فرودگاه

راه حل رستوران

راه حل شبکه در فرودگاه

راه حل شبکه در حمل و نقل

امروزه اینترنت و شبکه کامپیوتری، به اندازه‌ای زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده‌اند که وجود اینترنت و شبکه در حمل و نقل الزامی به نظر می‌رسد. ایستگاه‌های اتوبوس، مترو یا قطار شهری، فرودگاه، اتوبوس‌های مسافربری همه بخشی از سیستم حمل و نقل هستند و هر کدام برای بهره‌مندی از اینترنت و شبکه داخلی به تجهیزاتی نیاز دارند.

در این مقاله به صورت اجمالی بخشی از نیازهای اجرای راه حل شبکه در حمل و نقل را عنوان می‌کنیم.

اکسس پوینت (Access Point)

با پیشرفت تکنولوژی و همه‌گیری دسترسی به اینترنت، امروزه اغلب اتوبوس‌های بین شهری، به اینترنت WiFi  مجهز هستند. ایجاد دسترسی به اینترنت در اتوبوس­ها و ارائه آن به مسافران نیازمند تجهیزات شبکه است. به منظور فراهم سازی دسترسی تمام افراد به اینترنت وای فای، به اکسس پوینت نیاز است. با توجه به شرایط خاص و متغیر موجود در اتوبوس، بهتر است اکسس پوینتی انتخاب شود که در برابر تغییرات دمایی شدید، رطوبت، لرزش و تکان مداوم و… مقاومت بالایی داشته باشد.

سالن فرودگاه، ایستگاه قطار و اتوبوس از جمله دیگر اماکنی هستند که برای ایجاد دسترسی همگانی به اینترنت، نیاز است یک یا چند اکسس پوینت در محل‌های مناسب نصب شود. به منظور مشاهده و مقایسه انواع اکسس پوینت می‌توانید به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

Router (مسیریاب)

در فضاهای عمومی مانند فرودگاه، ایستگاه قطار، داخل قطار و اتوبوس و… به منظور کنترل و ایجاد محدودیت در دسترسی همه افراد به اینترنت، به روتر یا مسیریاب نیاز است. روتر، سرعت و میزان ترافیک مصرفی هر کاربر را محدود و کنترل می‌کند. در نتیجه همه افراد می‌توانند با شرایط یکسان از اینترنت بهره ببرند. از دیگر کاربردهای روتر،ایجاد قوانین و محدودیت خاص بین کاربران عمومی و کارمندان بخش‌های مختلف است. انواع روتر را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مشاهده و مقایسه نمایید.

راه حل یو پی اس در فرودگاه

راه حل تأمین انرژی (یو پی اس و باتری) در فرودگاه

به منظور حفاظت از تجهیزات الکتریکی فرودگاه، لازم است از یو پی اس و باتری استفاده شود. با وجود یو پی اس و باتری در سیستم تأمین انرژی فرودگاه، این تجهیزات در هنگام قطع برق شهری، از کار نمی‌افتند. همچنین تغییر نوسان برق و قطعی های ناگهانی سبب خرابی تجهیزات نخواهد شد.

به منظور افزایش ضریب اطمینان، سهولت در یافتن یو پی اس خراب شده و تعمیر آن، توصیه می‌شود برای هر بخش یا هر نوع تجهیزات الکترونیکی از یک یو پی اس و باتری استفاده کرد.

لازم است سیستم اعلام حریق و اطفای حریق در فرودگاه، بدون نقص و مداوم فعال باشد. استفاده از یو پی اس و باتری در فرودگاه به حل این مسئله کمک می‌کند. استفاده از یو پی اس آنلاین در کنار سیستم اعلام و اطفای حریق توصیه‌ی کارشناسان فنی سیف سیتی مارکت است. زمان سوئیچینگ یو پی اس آنلاین، صفر میلی ثانیه است. یعنی فاصله زمانی بین قطع برق شهر و اتصال برق یو پی اس حدود صفر میلی ثانیه خواهد بود.

یو پی اس با تکنولوژی IGBT نوع دیگری از یو پی اس است که برای استفاده در سیستم اطفای حریق انتخاب خوبی خواهد بود. در یو پی اس IGBT ادوات الکترونیکی جایگزین ترانس شده است. با استفاده از یو پی اس IGBT، ولتاژ خروجی با کیفیت بالاتر بدست می‌آید. یو پی اس IGBT وزن کمتری دارد و جابه جایی، نگهداری و تعمیر آن آسان است.

کارشناسان فنی و با تجربه‌ی کی نو کاشان در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی در سیستم تأمین انرژی ( باتری، UPS)، آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارد.

کی نو کاشان به عنوان نمایندگی مگا مداوم کلیه محصولات این شرکت‌ را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه انواع باتری و یو پی اس به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

ویژگی ها 

اتاق کنترل
     
راه حل گیت ورودی و خروجی فرودگاه

راه حل حفاظت فرودگاه

راه حل حفاظت در فرودگاه

اکثر مراکز حمل و نقل چون فرودگاه، ایستگاه قطار، پایانه‌ها در تمام ساعات روز فعال هستند. بخش اعظمی از حفاظت فرودگاه و سایر مراکز توسط نگهبانان و نیروهای حراست تأمین می‌شود. سیستم حفاظتی در فرودگاه برای سرعت بخشی و افزایش دقت فرآیند حفاظت استفاده می‌شود.

در بخش کنترل و بازرسی افراد و بسته‌های ارسالی استفاده از گیت بازرسی لازم است. استفاده از گیت‌هایی با سنسورهای حساس به فلزات، اسلحه، مواد مخدر و ممنوعه در سرعت بخشی فرآیند بازرسی نقش موثری دارد.

به منظور محدودیت و کنترل دسترسی افراد به بخش اداری و امنیتی فرودگاه، انبار، اتاق کنترل و مرکز داده، از سیستم حفاظتی و تگ عبور استفاده می‌شود. در این مقاله چالش‌های راه حل حفاظت در فرودگاه بررسی خواهد شد.

کارشناسان فنی کی نو کاشان با تجربه چند ساله در زمینه فروش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی سیستم حفاظتی( دزدگیر) آمادگی ارائه خدمات به سراسر ایران را دارند.

همچنین فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان به عنوان نمایندگی برندهای معتبری چون ای وی اس (AVS) ، آپکس (Apex) و… کلیه محصولات این شرکت‌ها را با گارانتی معتبر، عرضه می‌کند. برای مشاهده و مقایسه تجهیزات سیستم حفاظتی (دزدگیر) به فروشگاه اینترنتی کی نو کاشان مراجعه کنید.

ویژگی 

اتاق کنترل
     
راه حل حفاظت در انبار