• راه حل خزانه

راه حل حفاظت در خزانه بانک

 در بخش خزانه‌ی بانک، علاوه بر تحت نظر داشتن محوطه خزانه با دوربین مدار بسته، باید یک سیستم حفاظتی مطمئن نیز نصب کرد. دسترسی افراد به بخش خزانه باید محدود و قابل پیگیری باشد. همچنین درب خزانه باید غیر قابل انفجار، هک و هر نوع نفوذ افراد غیرمجاز باشد. همچنین هر نوع نفوذ و یا خرابکاری و تلاش برای سرقت و ورود، فوری تشخیص و هشدار صادر شود. در ادامه تجهیزات لازم برای راه حل حفاظت در خزانه بانک را بررسی می‌کنیم.

استفاده از سیستم حفاظتی آدرس پذیر

در صورت بروز حوادثی چون ورود غیرمجاز، سرقت و یا هر مورد مشکوک دیگر، سنسور حفاظتی، آن را تشخیص می دهد و هشدار اعلان می‌کند. در سیستم حفاظتی آدرس پذیر، در هنگام اعلام هشدار در نگهبانی یا مرکز کنترل، محل وقوع حادثه را نیز مشخص می‌کند. در این صورت اقدام برای دستگیری متخلف یا حل اختلال پیش آمده، سریع انجام می‌شود.

استفاده از قفل کیپد دار یا اثر انگشت

به منظور کنترل رفت و آمد و محدودسازی دسترسی افراد به خزانه، استفاده از قفل کیپد دار و یا اثر انگشت توصیه می‌شود. در این صورت در صورت بروز حادثه، با بررسی حافظه دستگاه کنترل تردد، عامل حادثه آسان پیدا خواهد شد. شما می‌توانید در بخش فروشگاه وبسایت کی نو کاشان  انواع تگ و کیپید را مشاهده و مقایسه کنید.

استفاده از سنسور با قابلیت تمپر و  آنتی ماسک

استفاده از سنسور با قابلیت Antimask مانع از پوشاندن سنسورها در حالت DISARM می‌شود. بنابراین امکان سرقت در حالت ARM کاهش می‌یابد. یعنی اگر به صورت عمدی یا تصادفی روی سنسور پوشیده شود، سنسور آن را تشخیص می‌دهد و اعلام می‌کند.

همچنین سنسور Tamper اجازه دستکاری سنسور در حالت غیرفعال را نمی‌دهد. یعنی اگر در زمانی که سنسور فعال نیست، فردی درپوش سنسور را جابجا کند، سنسور آن را تشخیص و اعلام خواهد کرد. انواع سنسور حفاظتی را در بخش فروشگاه وبسایت کی نو کاشان مشاهده بفرمایید.

استفاده از مگنت درب

درب خزانه، معمولا از جنس فولاد مستحکم و با مقاومت حرارتی بالا، ضد انفجار و… است. قرار دادن مگنت در درب خزانه، باز و بسته شدن در را تشخیص می‌دهد و هشدار صادر می‌کند.

مطالب پیشنهادی

راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در بانک