حفاظت نظارت و شبکه در اداره

یو پی اس در قسمت اداری و IT

در قسمت اداری و IT مراکز صنعتی، اطلاعات مربوط به فناوری و صنعت، کارمندان و کارگران، اطلاعات مالی و… وجود دارد. در بعضی مراکز، اختلال در بخش اداری و آی تی به کارکرد سایر قسمت‌ها نیز ضربه می‌زند. به همین علت استفاده از یو پی اس در قسمت اداری و آی تی ضروری است.در این مقاله به معرفی انواع UPS و باتریِ  مناسب بخش اداری و IT می پردازیم.

استفاده از ups  با تکنولوژی ferronant یا IGBT

در بخش اداری و آی تی، توصیه می‌شود از یو پی اس ترانس دار و یا IGBT (ادوات الکترونیکی به جای ترانس در یو پی اس قرار می‌گیرد) استفاده شود. برای داشتن ولتاژ خروجی با کیفیت بالا می‌توان از یو پی اس IGBT استفاده کرد که وزن کمتری دارد اما هزینه بالاتری را باید پرداخت کرد. و در مواردی که وزن یو پی اس اهمیتی ندارد و به دنبال کاهش هزینه هستید، می‌توان از یو پی اس ترانس دار استفاده کرد.

 یو پی اس آنلاین یا لاین اینتراکتیو

مهم ترین ویژگی یو پی اس آنلاین، زمان سوئیچینگ صفر میلی ثانیه است. زمان سوئیچینگ یو پی اس لاین اینتراکتیو حدود 15 میلی ثانیه است. با در نظر گرفتن کارکرد و نقش بخش اداری و آی تی، هر دو نوع یو پی اس برای استفاده در این بخش مناسب است. انواع یو پی اس آنلاین را در وبسایت کی نو کاشان مشاهده و مقایسه نمایید.

یو پی اس با قابلیت کار همزمان با ژنراتور

قطعی و نوسان برق در بخش اداری و آی تی، گاه ضرر مالی به همراه دارد. به همین علت بهتر است از یو پی اس با قابلیت کار همزمان با ژنراتور استفاده کرد. در این حالت در صورت بروز اختلال در سیستم تأمین برق (یو پی اس یا ژنراتور) منبع دیگری به عنوان پشتیبان فوری وارد عمل می‌شود و مانع اختلال در کارکرد بخش اداری و IT می‌شود.

مطالب پیشنهادی

راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در مراکز صنعتی