استفاده از یو پی اس و باتری در اتاق عمل، اتاق احیا، ICU، CCU


در اجرای راهکار تامین انرژی در بیمارستان، اتاق عمل، سی سی یو و آی سی یو اهمیت زیادی دارند . کارکرد اغلب تجهیزات اتاق عمل، سی سی یو و… به برق وابسته است. قطعی و نوسان برق در این بخش‌ها باعث آسیب جانی و مالی خواهد شد. بنابراین استفاده از UPS و باتری در سی سی یو، آی سی یو و اتاق عمل بسیار مهم است. در این مقاله به معرفی انواع UPS و باتریِ مناسب اتاق عمل، سی سی یو و آی سی یو می‌پردازیم.

یو پی اس آنلاین (Double conversion)

مهم ترین ویژگی یو پی اس آنلاین، زمان سوئیچینگ صفر میلی ثانیه است. با در نظر گرفتن اهمیت بخش های اتاق عمل، اتاق احیا، ICU و… همچنین ارزش ریالی دستگاه‌های موجود در این قسمت، یو پی اس به کار رفته در این بخش‌ها حتما باید از نوع آنلاین باشد تا برق بدون هیچ نوسانی تامین شود و ضررهای مالی و جانی به حداقل برسد. انواع یو پی اس آنلاین را در وبسایت کی نو کاشان مشاهده و مقایسه نمایید.

یو پی اس با تکنولوژی IGBT

به کارگیری ادوات الکترونیکی به جای ترانس در یو پی اس ، کیفیت ولتاژ خروجی را افزایش می‌دهد، همچنین سبب کاهش وزن یو پی اس می‌شود. سبک بودن یو پی اس باعث آسانی در جابجایی، نگهداری و تعمیر یو پی اس می‌شود.

یو پی اس با قابلیت کارکرد با ژنراتور

در محیط هایی که قطعی و نوسان برق، سبب ضرر مالی زیاد و یا حتی آسیب جانی می‌شود، بهتر است از یو پی اس هایی با قابلیت کار همزمان با ژنراتور استفاده کرد. در این حالت در صورت بروز اختلال در سیستم تامین برق (یو پی اس یا ژنراتور) منبع دیگری به عنوان پشتیبان فورا وارد عمل می‌شود و مانع اختلال در کارکرد سیستم می‌شود.

مطالب پیشنهادی

راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در بیمارستان