استفاده از یو پی اس در انبار

یو پی اس در انبار و سیستم انبارداری

در مرکز صنعتی، انبار اهمیت بالایی دارد. انبار محل نگهداری مواد اولیه، تجهیزات و قطعات یدکی دستگاه‌ها و محصولات تولید شده است. در هنگام قطعی برق، اگر ورود و خروج انبار و سیستم انبارداری ناگهانی متوقف شود و اطلاعات ذخیره نشود، ممکن است خسارت مالی و خطاهای زیادی را ایجاد کند. به همین دلیل استفاده از یو پی اس در انبار و سیستم انبارداری اهمیت زیادی دارد. در این مقاله به معرفی انواع UPS و باتریِ مناسب انبار و سیستم انبار داری می‌پردازیم.

یو پی اس با تکنولوژی ferronant یا IGBT

در انبار و سیستم انبارداری، می‌توان از هر دو نوع یو پی اس ترانس دار یا IGBT (ادوات الکترونیکی به جای ترانس در یوپی‌اس قرار می‌گیرد) استفاده کرد. برای داشتن ولتاژ خروجی با کیفیت بالا از یو پی اس IGBT استفاده می‌شود که وزن کمتری دارد اما هزینه بالاتری را باید پرداخت کرد. و در مواردی که وزن یو پی اس اهمیتی ندارد و به دنبال کاهش هزینه هستید، می‌توان از یو پی اس ترانس دار استفاده کرد.

یو پی اس آنلاین یا لاین اینتراکتیو

مهم ترین ویژگی یو پی اس آنلاین، زمان سوئیچینگ صفر میلی ثانیه است. انواع یو پی اس آنلاین را در وبسایت کی نو کاشان مشاهده و مقایسه نمایید. زمان سوئیچینگ یو پی اس لاین اینتراکتیو حدود 15 میلی ثانیه است. با توجه به اهمیت انبار و سیستم انبارداری، هر دو نوع یو پی اس در این بخش قابل استفاده است.

 قابلیت کار با ژنراتور

قطعی و نوسان برق در انبار و سیستم انبارداری، خسارت مالی به همراه دارد. بنابراین استفاده از یو پی اس با قابلیت کار همزمان با ژنراتور توصیه می‌شود. در این حالت در صورت بروز اختلال در سیستم تأمین برق (یو پی اس یا ژنراتور) منبع دیگری به عنوان پشتیبان فوری وارد عمل می‌شود و از اختلال در خط تولید و توقف ناگهانی پیشگیری می‌کند.

مطالب پیشنهادی

راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در مراکز صنعتی