استفاده از یو پی اس در انبار

راه حل سیستم حفاظت در انبار

انبار در مراکز صنعتی، محل نگهداری، مواد اولیه، تجهیزات یدکی دستگاه‌ها و تولیدات است. به همین علت وجود یک سیستم حفاظت در انبار ضرورت دارد. تردد افراد به انبار را کنترل کند، ورود غیرمجاز را تشخیص دهد و هشدار اعلام کند. همچنین سیستم حفاظت در انبار، به گونه‌ای است که احتمال بروز هر نوع خرابکاری حتی در سیستم حفاظتی را کاهش می‌دهد. در ادامه تعدادی از تجهیزات حفاظتی مناسب برای انبار مراکز صنعتی، بررسی خواهند شد.

استفاده از چشمی با قابلیت تمپر (Tamper)

استفاده از سنسور Tamper  مانع از دستکاری سنسور در حالت غیرفعال می‌شود. یعنی اگر در زمانی که سنسور فعال نیست، فردی به قصد خرابکاری، سرقت و… درپوش سنسور را جابجا کند، سنسور آن را تشخیص می‌دهد و اعلام می‌کند.

استفاده از چشمی با قابلیت  antimask

به کارگیری سنسور با قابلیت Antimask از پوشاندن سنسورها در زمان DISARM جلوگیری می‌کند. در نتیجه، احتمال بروز سرقت در حالت ARM  کاهش می‌یابد. این یعنی اگر بطور عمدی و یا اتفاقی یک شی روی سنسور را بپوشاند، سنسور آن را تشخیص و اعلام می‌کند. در نتیجه امکان پوشاندن سنسور برای وقوع سرقت یا خرابکاری کاهش می‌یابد.

استفاده از کیپد یا اسکنر چهره و اثر انگشت در ورودی

برای کنترل تردد به انبار ، می‌توان از تگ یا کیپد استفاده کرد. همچنین با استفاده از سیستم ثبت اثر انگشت، از اسکن اثر انگشت برای ورود به انبار استفاده می‌شود. همچنین با به کار بردن تگ یا کیپید و ضبط رفت و آمدها، در مواقع بروز حادثه، می‌توان با بازخوانی حافظه علت و عامل را یافت.  انواع تگ و کیپید را در وبسایت کی نو کاشان مشاهده و مقایسه نمایید.

مطالب پیشنهادی

راهکار نظارت، حفاظت و شبکه در مراکز صنعتی